Билбао ликува след разгром с 4:0 (ВИДЕО)

Атлетик разби Алмерия след шоу на братята Уилямс

Атлетик Билбао записа трета последователна победа над Алмерия.

Този път баските разгромиха с 4:0 в първия мач от 7-ия кръг на испанската „Ла Лига“.

Братята Инаки и Нико Уилямс вкараха по един гол като освен това всеки от тях асистира на другия за попадението му.

Баткото Инаки откри още в 10-ата минута след пас на Нико, докато в 17-ата Ойхан Сансет удвои.

Скоро след паузата попадение на Инаки бе отменено заради засада, но в 62-ата минута той асистира на брат си Нико, който оформи класиката.

Крайното 4:0 пък оформи резервата Микел Весга от дузпа 6 минути преди края на редовните 90.

Със спечелените 3 точки Атлетик вече има 16, колкото втория Барселона и е само на 2 от лидера Реал (Мадрид).

Двата гранда обаче са с по 1 мач по-малко, докато Алмерия остана с 4 точки след 4-ата си последователна загуба в испанския футболен елит.