Национал избухна с 5 гола срещу ЦСКА 1948

Младокът е син на техничаря Илия Илиев

Вторият отбор на Славия се наложи над третия отбор на ЦСКА 1948 в мач от 9-ия кръг на Югозападната Трета лига. С 5 гола за гостите се отличи Роберто Райчев. Младокът е син на един от бившите футболисти на Славия Илия Илиев. Юношата на столичния Септември направи отлична кариера у нас с екипите на Славия, Литекс, Ботев Враца, Марек, Спартак Варна и руския Терек Грозни.

Роберто Райчев откри резултата в 25-ата минута, а в 27-ата Метин Халил изравни. Отново Райчев изведе своя тим напред в 40-ата минута, а в 47-ата оформи своя хеттрик. В 51-ата минута футболистът на Славия вкара четвърти гол във вратата на протнивника. В 61-ата Райчев отново се разписа за 5:1. До края на двубоя домакините върнаха две попадения чрез Росен Божинов в 63-ата и Антон Бакалов в продължението.

"Кръвта вода не става, но Роберто го чака бляскаво бъдеще. Баща му беше техничар, но Роберто ще го надмине, ако продължава така", коментираха след мача футболни специалисти.