Драма в Серия "А": Рома обърна и победи Интер в Милано (ВИДЕО)

Успехът на "вълците" над този противник е първи от 5 години насам

Рома се върна към победите, след като обърна и победи Интер с 2:1 в двубой от осмия кръг на Серия А. Това бе първи успех за римляните над клуба от Милано от 2017-а насам.

"Нерадзурите" поведоха в 30-ата минута с гол на Федерико Димарко, но още преди края на първата част Пауло Дибала изравни в 39-ата минута, а в 75-ата Крис Смолинг донесе успеха на римските "вълци".

Интер започна двубоя с домакински натиск. В 10-ата минута Един Джеко прати топката във вратата от границата на наказателното поле, но след проверка с ВАР попадението не бе зачетено заради засада.

В 21-ата минут Хакан Чалханоолу стреля мощно от дистанция, но топката профуча покрай вратата. Девет минути по-късно Интер все пак поведе в резултата - защитата на Рома действа хаотично и Федерико Димарко се отскубна, получавайки пас от Николо Барела, който превърна в гол.

В 33-ата минута Джеко засече центрирае в наказателното поле, но прати топката малко над вратата. Пет минути след това Леонардо Спинацола получи хубав пас, но Самир Ханданович демонстрира класа и изби, а при добавката Пауло Дибала пропиля обещаваща възможност.

В 39-ата минута Дибала посрещна перфектно центриране от Спинацола дълбоко в наказателното поле и с точен шут наказа Ханданович.

Първата по-интересна възможност през втората част бе за Интер. В 63-ата минута Хакан Чалханоолу уцели напречната греда.

Четвърт час преди края на двубоя след центриране Крис Смолинг бе най-съобразителен в наказателното поле и успя да се извиси достатъчно високо, че да прати топката във вратата на Ханданович.

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР 1:0
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)