Каква драма! Милан се озори срещу Емполи, но стигна до успеха с два гола в края (ВИДЕО)

"Росонерите" победиха с 3:1 като гости

Милан победи Емполи с 3:1 като гост в мач от осмия кръг на Серия А, с което се върна на победния път и с актив от 17 точки се изкачва до третото място във временното класиране. Емполи е 14-и със седем.

В седмата минута Рафаел Леао намери Оливие Жиру на изгодна позиция, но французинът стреля на сантиметри от вратата. Две минути по-късно Леао стреля от близка дистанция, но Гийермо Викарио спаси.

Лиъм Хендерсън стреля от границата на наказателното поле в 16-ата минута, топката се запъти към долния десен ъгъл на вратата на Милан, но Татарушано се справи и спаси.

Пет минути по-късно Рафаел Леао даде страхотен пас към Алексис Салемакерс, който бе на косъм от попадение, но не уцели вратата. Две минути по-късно удар на Салемакерс бе спасен от Викарио.

В 42-ата минута Рафаел Леао се освободи добре от своя пазач, успя да си намери позиция за изстрел, който премина близо до левия страничен стълб.

Три минути след началото на второто полувреме Разван Марин отправи хубав удар от границата на наказателното поле, който мина близо до вратата на Татарушано.

В 55-ата минута Мартин Сатриано овладя подаване, измъкна се от защитата на „росонерите: и шутира, но също бе неточен.

Три минути по-късно Оливие Жиру също опита да се разпише, като създаде най-опасното положение в мача до момента, но нацели напречната греда.

В 58-ата минута Сам Ламерс профука златна възможност за Емполи, след като бе най-добре позициониран в наказателното поле и стреля с глава, но малко над напречната греда.

Сандро Тонали бе близо до това да даде аванс на Милан в 64-ата минута, когато отправи удар от границата на наказателното поле, но Викарио направи страхотно спасяване.

Четвърт час по-късно „росонерите“ все пак стигнаха до гол. Рафаел Леао показа отличен поглед върху играта и намери Анте Ребич, който от изгодна позиция не сгреши.

Дълбоко в добавеното време на срещата Недим Байрами изпълни великолепно пряк свободен удар, с което изравни резултата..

Секунди по-късно Милан отговори и стигна до успеха, след като Раде Крунич свали с глава към Фоде Бало-Туре, който от близка дистанция прати топката в мрежата и донесе успеха на "росонерите".

Рафаел Леао реши всичко в срещата в седмата минута от добавеното време и с елегантен прехвърлящ удар вкара трети гол във вратата на Викарио.