Лацио пропиля дузпа, но все пак успя да размаже Специя на Петко Христов (ВИДЕО)

Българинът не игра в този мач

Лацио размаза Специя с 4:0 в мач от 8-и кръг на Серия А. Тимът на гостите бе без българския национал Петко Христов, като хората на Лука Готи нямаха никакви шансове срещу лациалите, за които на два пъти се разписа Сергей Милинкович-Савич, а по едно попадение добавиха Матиа Дзакани и Алесио Романьоли. С този успех Лацио се изкачи на трето място във временното класиране в Италия със 17 точки.

Още преди да е изминала и една минута от мача, главният съдия Джанлука Саки отсъди дузпа за „орлите“ за нарушение на Итън Ампаду срещу Чиро Имобиле. Голмайсторът на Лацио застана зад бялата точка, но ударът му мина над вратата.

Това обаче не спра устрема на хората на Джанлука Мартусиело, който води тима в отсъствието на Маурицио Сари и в 12-ата минута тифозите на „Олимпико“ ликуваха. Матиа Дзакани бе изведен от Фелипе Андерсон в наказателното поле и хладнокръвно прати топката в мрежата.

В 24-ата минута Алесио Романьоли също се разписа, като остави безпомощен Бартоломей Драговски с удар извън наказателното поле.

Малко преди да са изтекли 40 минути Сергей Милинкович-Савич можеше да вкара трети гол, но ударът му от средна дистанция срещна гредата.

Пет минути след началото на втората част ВАР трябваше да преразглежда ситуация за евентуална дузпа за гостите, но до такава не се стигна. Вместо това, Лацио вкара трети гол, като той дойде в 62-ата минута.

Дзакани изигра ключова роля при атаката, в края на която подаде към Милинкович-савич, който този път не сгреши и вкара за 3:0.

В добавеното време на мача сръбският халф оформи крайния резултат, след като бе изведен в наказателното поле от Елсеид Хисай и с диагонален удар по земята вкара втория си гол в мача.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1