ЖАЛКО! Лудогорец изпусна шанса си за победа над ХИК в Хелзинки (ВИДЕО)

Двата тима врътнаха равенство с по един гол

Лудогорец взе точка от гостуването си на ХИК Хелзинки, завършило при резултат 1:1. Разградчани поведоха в резултата в 10-ата минута, но в началото на втората част домакините успяха да изравнят с първия си гол в груповата фаза на Лига Европа през този сезон.

Двубоя на разградчани може да проследите на живо в ефира на Дарик радио и в dsport.bg.

Още в 3-ата минута домакините създадоха опасна ситуация, след като Лингман шутира, но Абубакари не успя да отправи удар към вратата, а топката се удари в него и мина над вратата.

В 8-ата минута Текпетей центрира по земя в наказателното поле, но Хазард без проблем улови.

Разградчани нанесоха първия "удар" в двубоя. В 10-ата минута Текпетей пусна към Каули, който изведе Тисера, а аржентинецът прати топката покрай Хазард за 0:1.

В следващите минути играчите на ХИК тръгнаха в търсене на изравнителен гол, но на Падт не му се наложи да прави спасявания. Чак в 28-ата минута се случи нещо по-опасно пред вратата на разградчани, но Абубакари застана на пътя на топката пред голлинията и не успя да се отмести при изстрел на Хетемай.

В 37-ата минута Каули подаде на Текпетей, който отправи изстрел от границата на наказателното поле, но право в ръцете на стража на финландците.

Още в първите секунди на второто полувреме Браун излезе очи в очи със Серджио Падт, но стражът на Лудогорец се справи.

В 55-ата минута ХИК Хелзинки вкара първия си гол в тазгодишнот издание на Лига Европа. Перперим Хетемай засече остро центриране на Хостика и изравни резултата на "Болт Арена".

В 67-ата минута Лудогорец тръгна в атака, но Хосконен спря Каули. В следващите минути Лудогорец се настани в половината на домакините от Хелзинки. Секунди след влизането си в игра Нонато предизвика спасяване с крак от Конър Хазард.

В 84-ата минута Радулович остана сам срещу Падт, но вратарят на Лудогорец успя брилянтно да се справи и да предотврати гол във вратата си.

Най-интересните моменти:

1 - Начало на мача

10 - ГООЛ! Тисера бе изведен от Каули сам срещу вратаря и успя да вкара топката във вратата, за да даде аванс на гостите

15 - Опасност пред вратата на Лудогорец! Фон Витри обаче успя да се намеси след удар на Хетемай и се стигна само до корнер за домакините

23 - Финландците опитват натиск над родния шампион, но не особено успешно

28 - Феноменален пропуск на ХИК! Голям късмет за Лудогорец, след като топката е избита от голлинията след силен удар. Интересното е, че именно играч на ХИК спря гола, след като Абубакари се оказа точно на пътя на топката

37 - Шанс за Лудогорец! Текпетей отправи страховит удар, който обаче попадна право в ръцете на вратаря

45 - Край на полувремето

46 - Начало на второто полувреме

47 - Прекрасен шанс за ХИК! Браун излезе очи в очи с Падт, но стражът се справи брилянтно

55 - ЖАЛКО! ХИК изравни, след като Хетемай засече прекрасно центриране от фаул с глава на близката греда и възстанови статуквото

60 - Слаб удар на Десподов, който не бе проблем за Хазард

62 - Много жалко! Пиотровски бе много близо да даде аванс на гостите, но не се справи в близка дистанция от вратата

71 - Нов шанс за Лудогорец! Нонато отправи силен удар, но Хазард успя да спаси

73 - Хазард отново спаси ХИК след удар на Десподов от близка дистанция

85 - Истинско чудо, че Лудогорец не инкасира втори гол! Радулович излезе очи в очи срещу Падт, но нидерландецът се справи брилянтно

90 - Супер шанс за Лудогорец! Каули стреля от границата на наказателното поле, но неточно