Страхотният Салах и Ливърпул матираха Манчестър Сити на "Анфийлд"(ВИДЕО)

"Гражданите" вече изостават на четири точки от Арсенал

Ливърпул успя да победи с минималното 1:0 Манчестър Сити в дербито от 11-ия кръг на елита в Англия. ВАР отмени гол на "гражданите" малко след почивката, а в 69-та минута Мохамед Салах нанесе решителния удар в мача с единствения гол.

"Червените" започнаха много агресивно дербито на "Анфийлд", като пресираха във всички линии яростно "гражданите". Те, от своя страна, се опитваха да "успокоят" темпото, като за целта искаха да контролират топката, но в началните минути тя често беше ритана силно напред от футболистите на Гуардиола.

Постепенно контролът на топката у хората на каталунския мениджър се подобри и те започнаха да разиграват с къси подавания в тяхната половина, като за целта искаха да укротят устрема от домакините. В десетата Жоао Кансело центрира отдясно за Гюндоган, но топката беше дълга за капитана на Сити в този мач. Четвърт час след началото на срещата Сити разигра добре, а Ерлинг Халанд шутира, но Джо Гомес блокира изстрела на норвежеца. Топката отиде в Илкай Гюндоган, който шутира от дистанция, но Алисон се намеси с лекота.

В 21-ата минута топката беше изчистена в краката на Харви Елиът. Той изчака и центрира за Диого Жота, който се извиси над всички и стреля с глава, но Едерсон направи спасяване. Три след това мърсисайдци направиха чудесно разиграване, като Фабиньо изведе вдясно по земя Диого Жота, който продължи надясно за Милнър. Опитният футболист центрира остро, а Едерсон пресече топката и я боксира към Робъртсън, чийто удар с левия крак профуча над напречната греда на Сити.

Ливърпул продължи да притиска своя съперник в отделните зони по терена, но в 33-ата Халанд отправи първия си точен удар в срещата, опитвайки да накаже Алисон, който обаче отрази опита на голмайстора на шампиона. Постепенно "гражданите" започнаха да натискат по-масирано своя съперник, но след 35 минути игра отбраната на Ливърпул действаше безупречно на фона на представянето й от началото на сезон 22/23.

Пет минути преди края Де Бройне достави изключително центриране към Халанд. Той застана зад Джо Гомес, но Алисон реагира с крака и се придвижи към дясната греда, за да направи спасяване след удара на №9 на Сити с глава. В 50-ата минута домакините създадоха изключително положение за гол, но не успяха. Роберто Фирмино изведе магнетично Мо Салах напред към вратата на Сити. Той напредна и стреля, Едерсон докосна съвсем леко топката с ръка и я прати встрани, след което реферите не видяха това действие на бразилския страж и играта продължи с аут за "гражданите". При ответната атака Сити вкара гол. Халанд беше изведен в наказателното поле на Ливърпул, а Алисон сложи двете си ръце върху топката, след което тя продължи от обятията на бразилеца. Тя отиде към Фодън, който стреля към опразнената врата, а след рикошет в крака на Джо Гомес влетя в ливърпулската врата. Все пак реферът - Тейлър, беше изпратен на мониторите на VAR да прегледа ситуацията, когато стана ясно, че Халанд дърпа Фабиньо за фланелката и голът беше отменен.

В 69-ата минута скоростното темпо продължи и Ливърпул отново създаде страхотна атака. Фирмино изведе вдясно Салах, който с едно движение прати Рубен Диаш в другата посока. Последва удар от египтянина, но топката отиде аут. С 76-ата минута Алисон улови балонна топка, която я изрита напред към Мохамед Салах. Звездата на Ливърпул "загърби" Жоао Кансело и се понесе към вратата на гостите, след което с левия крак порази Едерсон за 1:0.

Това даде още по-голям и позитивен импулс у футболистите на Юрген Клоп, а влезлият като резерва Дарвин Нунес можеше да удвои секудни след първия гол, но стреля встрани.В 86-ата минута Юрген Клоп беше изгонен поради спорене с рефера Тейлър, след като реферът не отсъди чист фал срещу Мохамед Салах.