ОБЗОР: Икономичен Ливърпул надви Уест Хям, Челси се препъна (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)

Нюкасъл измъкна минимален успех над Евертън

Ливърпул надви Уест Хем с 1:0 в среща от 12-ия кръг на Висшата лига. Така мърсисайдци постигнаха трета поредна победа във всички турнири и вече са на седмо място във временното класиране на първенството с 16 точки. „Чуковете“ са 13-и пет по-малко.

Четвърт час след началото Дарвин Нуньес пласира добър удар от границата на наказателното поле под напречната греда, но Лукаш Фабиански го отрази по блестящ начин.

Седем минути по-късно уругваецът не сбърка и се възползва от прекрасно центриране на Костат Цимикас, за да засече с глава и да открие резултата. Това е негово трето попадение в последните четири мача.

Две минути по-късно Нуньес бе близо до нов гол, но отново бе спрян от Фабиански. Дарвин продължи да е най-активният на терена и в 40-ата минута пробва да изненада вратаря от границата на наказателното поле, но полякът отново се справи.

В 42-ата минута Джаред Боуен падна в наказателното поле след съприкосновение с противников футболист и след преразглеждане с ВАР получи дузпа, която той изпълни, но бе спасена от Алисон. Секунди преди изпълнението му Върджил Ван Дайк разрови бялата точка с бутонките си, като това вероятно повлия и на изпълнението.

Втората част се изигра при значително по-ниско темпо и до положение се стигна едва в 88-ата минута, когато Томаш Соучек отправи хубав удар в долния десен ъгъл, но Алисон отрази по страхотен начин.

По същото време Челси стигна само до равенство 0:0 при гостуването си на Брентфорд.

По този начин „сините“ все пак успяха да се настанят в топ 4 с 20 точки в астива си, докато хората на Томас Франк имат 14 точки на 9-ото място.

Първото полувреме бе по-постно. Домакините първи създадоха голова възможност, като в 9-ата минута Айвън Тони стреля с глава отблизо, но Кепа спаси. Челси пък отговори с далечен удар на Сесар Аспиликуета, но в ръцете на Рая.

Втората част бе доста по-динамична. Още в началото домакините пропиляха две добри възможности. Първо Брайън Мбемо получи прекрасно центриране в близост до вратата, но изстрелът му с глава бе твърде слаб, за да затрудни Кепа. Минута по-късно и Тони имаше шанс да стреля с глава отблизо, но той пък не успя да намери очертанията на вратата.

Последва натиск на Челси и страхотен шут на Кай Хавертц, спасен от Рая. Минута по-късно Кристиян Пулишич се строполи в наказателното поле, но съдията бе категоричен, че няма да отсъди дузпа за подобно единоборство.

В 75-ата минута Шандън Баптист се отскубна в наказателното поле и стреля отблизо, но прати топката до гредата.

До края на мача Челси направи всичко възможно да спечели, като първо мощен шут на Матео Ковачич профуча покрай вратата. След това и Пиер-Емерик Обамеянг отправи изстрел, който попадна в ръцете на Рая. Вратарят на домакините направи блестящо спасяване в 89-ата минута след мощен шут на Пулишич, а в добавеното време Чуквуемека се възползва от грешка в отбраната на съперника и изскочи очи в очи със стража, но не успя да го преодолее.