ОБЗОР: Везенков с нов силен мач в Евролигата

Националът ни записа четвъртия си двубой с над 20 точки този сезон

Александър Везенков изигра поредния си силен мач за Олимпиакос в Евролигата по баскетбол за мъже.

Гръцкият гранд спечели гостуването си на испанския Баскония с 97:92 (32:16, 10:31, 23:27, 32:18) след силна последна четвърт и продължава без поражение след първите четири кръг от новия сезон на турнира.

Везенков беше най-резултатен за Олимпиакос. Той завърши с 26 точки, 7 борби и една отнета топка за 29 минути на паркета, с коефициент на полезно действие 29. Така българинът се утвърди на върха на таблицата за Най-полезен играч в състезанието до момента със средно 23.0 точки и 10.2 борби, като средната му ефективност е 28.8.

"Чувстваме се страхотно, че спечелихме този мач. Започнахме много добре, но през втората и третата четвърт не играхме добре. С тази защита не знам колко далеч ще стигнем в турнира. Трябва да подобрим нашата защита, но в момента съм много щастлив за всички. Останахме заедно и взехме победата в тази трудна зала", каза след успеха Везенков, който записа четвъртия си двубой с над 20 точки този сезон

Костас Слукас се отчете 20 и 6 асистенции, а Шакил МакКисик добави 12 точки. Майк Котцар беше най-резултатен за Баскония с 16 точки. Гръцкият тим остава на върха в класирането заедно с Фенербахче (Турция), а загубата е първа за Баскония след три поредни успеха. На 27 октомври Олимпиакос приема Монако (Франция) в Атина.

Шампионът от миналия сезон Анадолу Ефес (Турция) победи Алба Берлин (Германия) със 78:74 (22:23, 19:14, 17:23, 20:14). 5:46 минути преди края резултатът беше равен - 70:70, но домакините ограничиха АЛБА до само две точки в рамките на над пет минути и стигнаха до успеха. Василие Мицич завърши с "дабъл-дабъл" от 20 точки и 11 асистенции за Анадолу Ефес.

Гръцкият Панатинайкос загуби домакинството си на Монако (Франция) с 80:83 (13:29, 21:11, 25:20, 21:23). Майк Джеймс беше най-полезен на Монако с 27 точки, Ели Окобо добави 13. Дерик Уилямс се отличи за Панатинайкос с 28 точки и 6 борби.

Реал Мадрид постигна убедителен успех срещу гостуващия  Цървена Звезда (Сърбия) със 72:56 (25:10, 14:20, 15:14, 18:12).