Чочев с гол и автогол при 1:1 със Славия (ВИДЕО)

Двата тима не излъчиха победител

Отборите на Славия и ЦСКА 1948 си разделиха по точка след 1:1 на стадион "Александър Шаламанов" в мач от 15-ия кръг на efbet Лига. Ивайло Чочев даде преднина на гостите още в 3-та минута. Именно автогол на Чочев в 52-та минута върна равенството.

Още в 3-та минута се откри страхотен шанс пред ЦСКА 1948. Ивайло Чочев стреля с глава след остро центиране в наказателното на Славия, никакъв шанс за Светослав Вуцова и 1:0 за ЦСКА 1948. В 9-та минута отново отбора на гостите застраши противника си. След пряк свободен удар и центриране на далчената греда, Ангел Бастунов бе близо до това да вкара, но не успя хубаво да уцели топката, която мина встрани от вратата.

Отборът на Славия определено изпитваше проблеми да изнесе топката и да организира нещо по-опасно във фаза атака. При изминали 25 минути "белите" все още нямаха удар към вратата на гостите. Първият по-сериозен шанс за "белите" бе в 27-та минута, когато обаче отново нямаше удар към вратата пазена от Даниел Наумов след сериозно разбъркване в наказателното. Тони Тасев бе близо до топката, но не успя да стигне до нея.

Голям пропуск за Славия в 35-та минута. Кристиан Стоянов проби в наказателното и намери Галин Иванов, който обаче стреля до вратата. Това бе най-добрият шанс за домакините от началото на двубоя, но точен удар към вратата на ЦСКА 1948 все още липсва.

До края на първото полувреме липсваха повече опасности пред някоя от двете врати.

Много силно начало на второто полувреме за гостите. Какъв шанс за ЦСКА 1948! Георги Русев получи топката в наказателното от Умарбаев в 49-та минута, финтира играч в бяло и стреля, а топката тупна коварна пред ръцете на Вуцов, който все пак се намеси, а накрая и гредата помогна да опази вратата на Славия.

След като Ивайло Чочев откри за ЦСКА 1948, в 52-та минута той се превърна в антигерой за тима си. Чочев изпрати топката в собствената си врата след центриране на Тони Тасев.

Славия все по-сериозно започна да натиска и да търси пълния обрат, в 69-та минута "белите" имаха шанс от центриране след пряк свободен удар, но защитата на ЦСКА 1948 се справи.

В 72-та минута се откри страхотен шанс за ЦСКА 1948! Топузов навлезе в наказателното поле на Славия и подаде остро, но там беше Емил Виячки, който изчисти страхотно

Прецизно центриране на Марио Топузов в 82-та минута даде нов шанс за гол на гостите. В наказателното Ивайло Чочев засече и стреля към вратата с глава. Само невероятната намеса на Светослав Вуцов запази равенството!

В последните минути на двубоя отбора на ЦСКА 1948 започна да натиска все повече. Първо в 87-та минута Топузов отпрати коварно центриране към наказателното, а топката беше изчистена в корнер, две минути по-късно дойде още една добра атака за гостите, този път Джонатан нахлу в наказателното поле и опита да подаде, но топката бе изчистена.

Емил Стоев получи страхотен шанс да реализира в последната минута от добавените три на мача. Той стреля, след като Наумов вече спаси един удар от футболист в бяло. Стоев обаче не можа да уцели вратата от малък ъгъл и така резултата остана равен.

Славия - ЦСКА 1948 1:1
0:1 Ивайло Чочев 3
1:1 Ивайло Чочев (авт.) 52

Славия: 21 Светослав Вуцов, 83 Христо Попадийн, 23 Емил Виячки, 37 Венцислав Керчев, 4 Людовик Соарес, 71 Кристиян Стоянов, 93 Кемело Нгуена, 33 Галин Иванов, 8 Емил Стоев, 88 Тони Тасев, 9 Ахмед Ахмедов

ЦСКА 1948: 29 Даниел Наумов, 19 Стив Фуртадо, 87 Симеон Петров, 14 Хелитон Джордж, 2 Джонатан Перейра, 18 Ивайло Чочев, 39 Парвиз Умарбаев, 58 Октавио Мантека, 10 Георги Русев, 20 Ангел Бастунов, 17 Енрике Рафаел