Рилски спортист с четвърта поредна победа в НБЛ, справи се и с ЦСКА (ВИДЕО)

Самоковчани стигнаха до успеха с разлика от 12 точки

Отборът на Рилски спортист се поздрави с четвърта поредна победа в Националната баскетболна лига и поне временно оглави еднолично класирането след четвъртия кръг.

Като домакини самоковци се наложиха над ЦСКА с 84:72 (23:17, 24:15, 15:22, 22:18). Двубоят в "Арена Самоков" се движеше доста спокойно за тима на Рилски спортист, който водеше с 47:32 на полувремето.

През втората част на мача обаче баскетболистите на Росен Барчовски направиха щурм, който ги доближи само на две точки след кош и фаул на Дерил Оуенс 4 минути преди края, когато резултатът стана 69:67. Рилски спортист обаче отговори със серия от 15:2 точки, която реши мача.

Най-резултатни за победителите от Рилски спортист бяха Брендън Рандолф и Димаджио Уигинс с по 19 точки, а капитанът Чавдар Костов добави 18 точки.

За ЦСКА Дерил Оуенс бе над всички с 30 точки, а с 19 се отчете Зейн Ноулс. Мартин Сотиров приключи срещата с 14 точки. В класирането "червените" заемат пето място с две победи и две загуби.

ОБЗОР: Балкан би Черноморец с точка разлика