Нов срам за Ливърпул! Лийдс нанесе звучен шамар на "червените" насред "Анфийлд"(ВИДЕО)

Йоркширци спечелиха с 2:1 като гости

Отборът на Лийдс Юнайтед победи Ливърпул с 2:1 като гост в мач от 14-ия кръг на Висшата лига. Родриго откри резултата в 4-ата минута след грешка в защитата на Ливърпул. Мохамед Салах върна равенството в 14-ата минута. Лийдс удари Ливърпул в 90-ата минута с гол на Съмървил.

Само 30 секунди бяха нужни на Ливърпул да създаде нещо опасно. Алисон изчисти топката и тя стигна почти до наказателното поле на Лийдс, където Мелие излезе, но не успя да играе с топката. До кълбото стигна Мохамед Салах, но почти на аутлинията. Египтянинът опита удар от почти нулев ъгъл, но там футболист на гостите изчисти с глава от голлинията.

Като от нищото, в 4-та минута грешка в защитата на мърсисайдци подари гола на Лийдс. Джо Гомез бе с топка в крака и бе пресиран дълбоко в своята половина. Той върна подаване към Алисон, но неточно. Топката попадна в краката на Родриго, който нямаше как да сбърка и прати кълбото в опразнената врата.

В 11-ата минута пък Джак Харисън от състава на гостите си опита късмета с изстрел от далечна дистанция. Топката обаче прелетя над вратата. В 13-ата минута Дарвин Нунес намери Фирмино със страхотна комбинация и го изведе срещу Мелие. Стражът на гостите обаче бързо затвори дистанцията между двамата и спаси топката.

Само минута по-късно последва центриране от Трент, което бе изключително опасно. До топката стигна Робъртсън на другия фланг, който върна остро подаване в наказателното поле на Лийдс. Топката попадна на Мохамед Салах, който я прати във вратата на Мелие - 1:1.

Лийдс продължи да поглежда към наказателното поле на Ливърпул. В 20-ата минута последва пробив по десния фланг и центриране, а до него успя да стигне Арънсън, който стреля. Топката срещна напречната греда. Минута по-късно гостите отново направиха страхотна атака, на чийто връх се оказа Джак Харисън. Той си освободи коридор за изстрел и такъв последва, но Алисон се намеси великолепно и спаси.

Мохамед Салах бе изведен с хубав пас в 31-ата минута. Той обаче не успя да се измъкне от двама защитника на гостите, които го затвориха и му отнеха топката. Секунди по-късно Трент намери Дарвин Нунес с прехвърлящо подаване. Уругваецът не успя да си овладее топката добре и Мелие излезе и се хвърли чисто в краката на нападателя. Топката му бе избита от краката - без гол за Ливърпул.

В 35-ата минута след изпълнение на корнер се стигна до разбъркване в наказателното поле на Лийдс. Топката бе изчистена, но тя попадна в краката на Робъртсън, който отново прати центриране, но на далечната греда, където беше Тиаго. Полузащитникът на мърсисайдци свали топката към Дарвин Нунес, който обаче не успя да отправи удар, защото играч на гостите го изпревари и изби в нов корнер.

Анди Робъртсън показа страхотна бързина и техника, след като проби по фланга и мина през няколко футболиста на Лийдс. Той опита центриране, но топката рикошира от футболист на гостите и мина опасно близо до вратата. Ливърпул натисна в последните секунди на първото полувреме, а Трент Александър-Арнолд опита няколко центрирания. Топката беше избита, а последва контраатака на Лийдс. Родриго бе намерен с дълго подаване, а нападателят навлезе в наказателното поле и стреля, но там Алисон успя да се намеси.

Първото полувреме завърши с пряк свободен удар за гостите от удобна дистанция. Ударът обаче беше разочароващ и топката мина встрани от вратата.

Ливърпул започна силно втората част, още в 47-ата минута Тиаго потърси Дарвин Нунес с хубав пас, но уругваецът не успя да си спре топката и тя излезе от игра. В 49-ата минута Дарвин Нунес получи пас отляво, след като Фабиньо отлично пресече пас между играчи на Лийдс. Нападателят направи нещо средно между пас и удар, а топката попадна в ръцете на Мелие.

Лийдс показа нещо по-опасно в 56-ата минута, когато Роха намери Съмървил, а той опита да центрира към дузпата за изпълнение на дузпи, но там футболистите на мърсисайдци се ориентираха добре и изчистиха топката. Минута по-късно отново Съмървил създаде неприятности за домакините и по-точно за Робъртсън, който бе надигран от футболиста на Лийдс. Съмървил опита и центриране, но отново без успех.

В 60-ата минута Дарвин Нунес си опита късмета с удар от далечна дистанция. Изстрелът по земя обаче не бе точен и мина встрани от вратата. Мелие само изгледа топката. В атака минута по-късно именно уругваецът пропусна пас, за да може топката да достигне до Робъртсън, който се беше включил в наказателното поле на Лийдс. Бекът на мърсисайдци опита изстрел, който попадна в ръцете на стража на гостите обаче.

Уругвайският нападател на Ливърпул - Дарвин Нунес, имаше нов страхотен шанс за гол в 66-ата минута, когато получи топката от Мохамед Салах. Пасът на египтянина го остави очи в очи с Мелие. Нунес стреля, но в тялото на стража. В 69-ата минута Трент изпълни опасен корнер, а Нунес игра и намери Джордън Хендерсън на далечната греда, който се опита да стреля от почти нулев ъгъл. Отново вратарят на Лийдс показа блестяща реакция и спаси.

Мохамед Салах проби страхотно и размина двама футболисти на Лийдс в 74-ата минута. Той нахлу в наказателното поле на гостите и опита центриране с външната страна на крака, но подаването бе неточно, топката прелетя над вратата. Още един пропуснат шанс за мърсисайдци.

В 79-ата минута Дарвин Нунес показа нещо по-хубаво, той получи извън наказателното поле, бутна си топката, за да се освободи от футболист на Лийдс и стреля фалцово към горния десен ъгъл на вратата. Само невероятна намеса на Илан Мелие запази равенството.

Лийдс застраши сериозно Ливърпул в 80-ата минута, когато организираха страхотна контраатака. Патрик Бамфорд, който влезе от скамейката, получи страхотен пас и имаше много пространство в наказателното поле на мърсисайдци, но той не успя да си поеме топката добре и тя му избяга, а секунди по-късно домакините се справиха с опасността.

Ливърпул продължи да опитва и да опитва. В 86-ата минута Мохамед Салах получи добро извеждащо подаване в наказателното поле. Той трябваше да стреля от труден ъгъл, но все пак опита. Изстрелът му по земя не затрудни Мелие, който се превръща в големия герой за гостите.

Роберто Фирмино бе поредният футболист на домакините, който стреля към Мелие. Той получи добро центриране в 89-ата минута и стреля от близо с глава, но топката попадна в средата на вратата.

Лийдс дори успя да стигне до гол, в 90-ата минута Съмървил получи топка в наказателното поле на мърсисайдци. Той успя да си я овладее и стреля между Ван Дайк и Робъртсън, ударът му не бе най-силният, но бе добре насочен и мина покрай Алисон.