В "Овча купел": Славия и Спартак Вн със зрелищно реми (ВИДЕО)

„Белите“ останаха непобедени у дома след 2:2

Отборът на Славия остана непобеден у дома, след като на 2 пъти изравняваше резултата, за да стигне до равенство 2:2 срещу опашкаря Спартак (Варна) в мач от 16-ия кръг на Първа лига.

Украинският нападател на гостите Денис Баланюк се превърна в герой за своите, след като се разписа на два пъти, а преди това нямаше гол в българския футболен елит. Дебютно попадение за „белите“ пък вкара Ахмед Ахмедов, докато Кемело Нгуена оформи крайното 2:2 със страхотно воле от дистанция.

Домакините удариха 1 греда чрез капитана си Галин Иванов, а освен това извършиха 2 принудителни промени още в средата на първото полувреме.
След равенството те събраха 26 точки, докато Спартак остана последен с едва 7 в своя актив.

Срещата не започна на високи обороти, което беше добре за спартаклии, пристигнали в София като последен отбор в класирането и отгоре на това с много отсъстващи играчи. Те имаха първия удар, но Ромейш Ивей не затрудни особено домакините. И нищо не предвещаваше, че ще паднат четири гола до края на срещата.

Старши треньорът на Славия Златомир Загорчич пък трябваше още преди да е изминала половината от първото полувреме да прави две смени, тъй като почти в един и същи момент се контузиха и Иван Минчев, и Кристиян Добрев. Славистите бяха по-активни, а в 37-ата минута се разминаха с реален шанс да открият резултата. Галин Иванов проби и стреля, вратарят Дичевски спаси с к рак, но топката отиде у Тони Тасев. Крилото обаче не успя да насочи кълбото в опразнената врата, стреляйки високо над гредата.

В последната минута на първото полувреме гостите откриха резултата чрез Денис Баланюк, който вкара по малко странен начин. Ромейш Ивей от дясното крило подаде на ляво към Здравко Димитров, а бившият футболист на Левски продължи към Румен Руменов. Той опита нещо като удар, но топката се превърна в подадена за Баланюк. Украинският нападател изскочи сам срещу Вуцов, стреля, но в тялото му. Топката обаче се върна в играча на гостите от плонжа на вратаря и той я вкара на празна врата.

В 52-ата минута Галин Иванов се добра до топката след центриране от корнер и стреля, но уцели греда. Последва още един ъглов удар, в който отново Иванов игра с глава и върна топката в наказателното поле. Ахмед Ахмедов чакаше до гредата и скочи над защитник на Спартак, за да я вкара от 1 метър във вратата и така се разписа за първи път с бялата фланелка.

Веднага след началото на второто полувреме домакините започнаха да търсят ново попадение и създадоха няколко добри атаки. Най-чистото положение в първите 15 минути на втората част пропусна Ахмед Ахмедов.

В 74-ата минута обаче Денис Баланюк вкара втория си гол в България и втори за Спартак Варна, като му асистира Здравко Димитров. Крилото получи топката от Румен Руменов, напредна по фланга и подаде към центъра с обратен фалц. Баланюк получи топката Виячки и Керчев, стреля, но вратарят Вуцов изби първия изстрел. Топката отново отиде у украинския таран, който се обърна и я вкара във вратата.

Но радостта на гостите беше много кратка и само след четири минути с голяма доза щастие Кемело Нгуена изравни. Продължителна атака и няколко опита да славистите да бият към вратата бяха предотвратени, като последното изчистване беше на Еменауел Моура. Той обаче прати топката на волето на Нгуена, чийто изстрел беше неспасяем.

До края повече попадения не паднаха и така двата отбора взеха по точка от първия неделен двубой в програмата на efbet Лига.

СЛАВИЯ - СПАРТАК (ВАРНА) 2:2
0:1 Денис Баланюк (45+1)
1:1 Ахмед Ахмедов (53)
1:2 Денис Баланюк (74)
2:2 Кемело Нгуена (79)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов, 83. Христо Попадийн, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес, 93. Кемело Нгуена, 33. Галин Иванов (к), 73. Иван Минчев, 8. Емил Стоев, 11. Кристиан Добрев, 88. Тони Тасев;

Треньор: Златомир Загорчич;

СПАРТАК (ВАРНА): 21. Иван Дичевски (к), 9. Мехмед Мехмед, 25. Пламен Димов, 19. Никола Борисов, 6. Емануел Моура, 2. Велислав Боев, 77. Румен Руменов, 8. Ивайло Климентов, 33. Здравко Димитров, 14. Ивей Ромеш, 27. Денис Баланюк;