Милан съсипа шампиона на Австрия насред "Сан Сиро"(ВИДЕО)

Грандът от Милано наниза цели четири гола на Залцбург

Милан победи Залцбург с класическото 4:0 на „Сан Сиро“ в последния мач от груповата фаза на Шампионска лига. След този успех „росонерите“ си осигуриха участие във фазата на елиминациите в турнира за пръв път от девет години. По този начин футболистите на Милан направиха същински футболен празник за своите фенове на „Сан Сиро“.

Оливие Жиру откри резултата в 14-ата минута, след това даде асистенция на Раде Крунич, който удвои в 46-ата минути. Отново французинът отбеляза в 57-ата минута. В самия край на срещата Жиру отново бе в основата на последното попадение за "росонерите", след като отново асистира, но този път на Жуниор Месиас.

Така „росонерите“ завършват на втората позиция в група „Е“ на Шампионска лига с актив от 10 точки, докато Залцбург остава на 3-о място с 6 пункта, тъй като в другата среща Челси се наложи над Динамо Загреб с 2:1 и го изхвърли от евротурнирите.

Мачът започна с натиск на Милан. Капитанът на "росонерите" Тео Ернандес проби отляво в наказателното поле на Залцбург в 3-ата минута и шутира, но топката се удари в десния страничен стълб на вратата, пазена от Филип Кьон.

Ноа Окафор проби по десния фланг и отклони в наказателното поле за Мауриц Кяергор, който шутира в 10-ата минута, но неговият удар бе блокиран от Фикайо Томори.

След центриране от корнер на Сандро Тонали, Страхиня Павлович овисна и Оливие Жиру остана свободен. Той насочи прецизно топката с глава, за да може Милан да поведе в резултата в 14-ата минута.

Жуниор Адаму получи подаване в пеналтерията от Максимилиан Вьобер и успя да надиграе Томори в 17-ата минута. Нападателят на Залцбург се освободи с финт и стреля, но Чиприан Татарушану отрази.

Тео Ернандес напредна с дрибъл отляво и стреля от средна дистанция в 26-ата минута, Кьон отрази удара, но Жиру беше на правилното място в правилния момент и отбеляза. Голът обаче не бе зачетен заради засада на французина.

Сандро Тонали надигра Ноа Окафор и стреля от воле от границата на наказателното поле в 31-ата минута, но Кьон внимаваше и спаси.

Мауриц Кяергор стреля от границата на наказателното поле, след като се освободи чрез дрибъл в 37-ата минута, но неговият удар премина покрай левия страничен стълб.

Не беше изминала и една минута от подновяването на играта и "росонерите" направиха крачка към фазата на елиминациите в Шампионска лига. Милан може да достигне до най-добрите 16 в турнира за пръв път от девет години. Анте Ребич центрира в наказателното поле, там Жиру се справи с двама бранители на Залцбург и отклони за Раде Крунич, който удвои аванса на Милан в 46-ата минута.

Рафаел Леао дриблира през наказателното поле на Залцбург. Португалецът подаде успоредно на голлинията, Амар Дедич не успя да изчисти, а там бе Жиру, който със силен шут прати топката в мрежата в 57-ата минута.

Исмаел Бенасер изведе Леао в наказателното поле на Залцбург в 66-ата минута. Офанзивният футболист шутира, но топката се отби в напречната греда.

В следващите минути темпото спадна значителното, а играта се развиваше в средата на терена.

В първата минута на добавеното време на срещата Жиру изведе Жуниор Месиас. Бразилецът навлезе отдясно в наказателното поле на Залцбург и отправи удар с левия крак в обратния ъгъл, за да оформи крайното 4:0.