Драма в Група F: Бенфика е големият победител, Юве финишира трети (ВИДЕО)

Вижте цялата развръзка в групата

Бенфика спечели група F в Шампионска лига след разгром с 6:1 като гост на Макаби Хайфа, с което се изравни по точки и голова разлика с Пари Сен Жермен. Преките мачове също са равни. „Орлите“ изпреварват французите заради повече голове като гост в групите. Ювентус продължава в Лига Европа като трети в класирането заради по-добра голова разлика от Макаби Хайфа.

ПСЖ се справи с „бианконерите“ в Торино и спечели с 2:1. Килиан Мбапе даде аванс на парижани след едва 13 минути игра, когато проби добре през центъра и с красив удар в далечния ъгъл не остави шанс на Войчех Шчесни. В 39-ата минута Хуан Куадрадо свали към Леонардо Бонучи, който от близка дистанция на празна врата изравни резултата. Нуно Мендеш възстанови аванса на ПСЖ в 69-ата минута секунди, след като влезе в игра с пробив отляво и гол в далечния ъгъл.

В осмата минута Мануел Локатели пробва късмета си и отправи мощен удар от далечна дистанция, но топката излетя над вратата.

Пет минути по-късно Пари Сен Жермен излезе напред в резултата. Лео Меси пусна към Килиан Мбапе, който напредна със страхотен индивидуален пробив и с феноменален удар в далечния ъгъл не остави шансове на Шчесни, като левия страничен стълб също помогна.

Кристоф Галтие бе принуден да извърши принудителна смяна в 21-ата минута, когато Фабиан Руис се контузи, а на негово място влезе Ренато Санчес.

В 22-ата минута Хуан Куардаро навлезе опасно отдясно, нагласи си топката на по-слабия ляв крак и отправо опасен удар, но за негово съжаление топката премина встрани от вратата.

Фабио Мирети проби отляво в 32-ата минута, освободи си пространство за удар и шутира в далечния ъгъл, но прати топката в аут.

Минута след това Лионел Меси и Килиан Мбапе размениха двойно подаване, аржентинецът стреля, но Шчесни спаси.

Ювентус изравни в 39-ата минута. При центриране от статично положение Хуан Куардадо свали към Леонардо Бонучи, а той на празна врата прати топката в мрежата.

В първия четвърт час на втората част битката се пренесе в средата на терена, като двата отбора бяха внимателни и опасности пред двете врати нямаше.

В 66-ата минута Серхио Рамос опита да изненада Войчех Шчесни с далечен удар, но полският страж внимаваше и изби.

Три минути след това влезлият секунди по-рано Нуно Мендеш получи извеждащо подаване в оголената лява зона, напредна в наказателното поле и с прецизен удар по земя се разписа за 1:2.

В 78-ата минута Джанлуиджи Донарума не успя да се справи с далечен удар и изби топката неубедително, а Локатели я прати в мрежата, но бе в засада и попадението не бе зачетено.