Манчестър Сити се справи със Севиля и без Халанд (ВИДЕО)

"Граждание" стигнаха до успех с 3:1 у дома

Манчестър Сити постигна обрат от 0:1 до 3:1 срещу Севиля в двубой от Група „G“ на Шампионската лига. Точни за „гражданите“ бяха младите Рико Люис и Хулиан Алварес, докато Рафа Мир вкара за гостите. С този резултат Манчестър Сити остава на върха в групата с 14 точки, докато андалусийци са трети с 5 точки в актива си.

Двубоят започна силно за домакините, които още във 2-ата минута можеха до поведат в резултата, но шутът на Кол Палмър профуча над вратата на Ясин Буну.

Гостите отговориха с удар с глава на Рафа Мир в 23-ата минута, когато засече центриране на Маркос Акуня.

Таранът на Севиля оправи мерника си и след половин час игра порази вратата на Щефан Ортега. Той го направи след изстрел с глава в далечния ъгъл след центриране на Иско от ъглов удър.

След почивката хората на Пеп Гуардиола вдигнаха оборотите и още в 52-ата минута изравниха. Тогава Хулиан Алварес центрира перфектно и в наказателното поле пръв до топката стигна 17-годишният Рико Люис, който със светкавична реакция озпревари вратаря на Севиля и прати топката в мрежата.

До 60-ата минута Ман Сити пропъсна да стигне до обрата, като първо удар с глава след корнер на Рубен Диаш бе спасен от Буну, а след това защитник на испанците блокира шут на Фил Фодън.

Логичното се случи и Манчестър Сити вкара втори гол, като това се случи в 73-ата минута, когато Кевин Де Бройне направи страхотна асистенция с пас от дълбочина отдясно. Белгиецът изведе Хулиан Алварес сам срещу вратаря, нападателят подмина Буну и прати топката в мрежата – 2:1.

Всичко в мача бе решено в 83-ата минута, когато Рияд Марез порази вратата на гостите, след като Алварес отне топката от Хосе Кармона и я даде на алжиреца, който от чиста позиция не сгреши. До края мача се доиграваше и не се стигна до повече опасности пред някоя от двете врати.

Манчестър Сити се справи с Нюкасъл и се класира за 1/2-финал на ФА Къп (ВИДЕО)