Славия излъга Черно море за място в топ 5 (ВИДЕО)

„Белите“ останаха непобедни у дома след първа победа над „моряците“ от 2019 г.

Славия постигна първа победа над Черно море от месец февруари на 2019 година насам.

Тогава „белите“ се наложиха с 3:2 в „Овча купел“, а сега спечелиха с минималното 1:0 домакинството си от 17-ия кръг на efbet Лига.

Срещата се игра на стадион „Александър Шаламанов“ в София и бе решена от гол на Ахмед Ахмедов още в 12-ата минута.

Само 2 по-рано нападателят удари греда след удар с глава, но впоследствие не сгреши с крак от движение, за да донесе трите точки на „белите“.

Така те останаха непобедени у дома и вече имат 29, с колкото е и отборът на Черно море, но с мач повече и по-лоши показатели остават зад столичани във временното класиране.

Срещата днес бе под номер 300 за главния съдия Станислав Тодоров, който постави нов рекорд в българския футболен елит.

Славия започна по-добре и още в 10-ата минута Ахмед Ахмедов бе на сантиметри от откриване на резултата.

Нападателят засече технично с глава центриране отдясно, но след удара му топката срещна страничната греда.

Нямаше обаче какво да спре Ахмедов само 2 минути по-късно, когато той за втори път бе оставен непокрит в наказателното поле и този път прошка нямаше – 1:0 за "белите".

Футболистите на Славия имаха още шансове за попадение до почивката. В 25-ата минута Дарко Тасевски получи от Ахмед Ахмедов, но бе неточен при изстрела си, а десетина минута по-късно „белите“ пропуснаха нова възможност.

В последните минути на първата част Николай Златев пробва удар от дистанция, но стреля извън очертанията на вратата, а после Матиас Курьор пропусна най-добрата възможност за гостите след центриране на Матеус Клементе.

Второто полувреме започна с натиск за гостите, но в 69-ата минута Славия можеше да увеличи преднината си. Галин Иванов пусна към Ахмед Ахмедов в предни позиции, но той не успя да се разпише за втори път. Малко по-късно влезлият като резерва Закария Беншаа завърши атака на Черно море, но бе неточен при удара си към вратата на домакините.

Васил Панайотов пробва мерника си след контраатака за варненци в 85-ата минута, но също пропусна целта. В добавеното време гостите пропиляха последната си възможност за изравнително попадение и победата отиде на сметката на Славия.

В следващия кръг от Първа лига на 12 ноември отборът на Черно море приема ЦСКА-София във Варна, а Славия ще гостува на Левски.

СЛАВИЯ - ЧЕРНО МОРЕ 1:0
1:0 Ахмед Ахмедов (12)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов, 83. Христо Попадийн, 55. Чешмеджиев, 23. Емил Виячки, 4. Людовик Соарес, 71. Кристиян Стоянов, 93. Кемело Нгуена, 22. Дарко Тасевски, 8. Емил Стоев, 33. Галин Иванов, 9. Ахмед Ахмедов;

Треньор: Златомир Загорчич;

ЧЕРНО МОРЕ: 22. Георги Георгиев, 77. Стефан Велев, 3. Живко Атанасов, 15. Петър Босанчич, 32. Мартин Дичев, 71. Васил Панайотов, 7. Матеус Клементе, 39. Николай Златев, 11. Алекс Фернандес, 8. Мазир Сула, 19. Матиас Курьор;

Треньор: Илиан Илиев.