Монца с Антов спечели домакинството си на Верона (ВИДЕО)

Отборът победи с 2:0

Монца спечели с 2:0 домакинството си на Верона от 13-ия кръг на Серия А. Още в 27-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като директен червен картон си изкара Джанджакомо Маняни. Това сериозно наклони везните.

Головете за Монца вкараха Карлуш Аугусто и Андреа Колпани през втората част.

Само пет минути преди първия гол на домакините българският защитник Валентин Антов се появи на терена. Той замени Марлон.

След успеха Монца събра 13 точки и заема 15-ото място, докато Верона се закотви на дъното във временното класиране.

От самото начало Монца беше малко по-добрият отбор от гостите. В 1-вата минута Капрари получи в наказателното поле и стреля опасно, но вратарят спаси.

Така се стигна до 27-ата минута, когато след намеса на ВАР заради грубо нарушение Маняни беше изгонен.

След почивката Монца се възползва от численото си преимущество и установи контрол върху случващото се на терена. В 63-тата минута в игра се появи Валентин Антов и даде свежест в защитата на домакините.

Беше въпрос на време да падне гол в мрежата на Верона и това се случи в 69-ата минута. Точен беше Аугусто, който беше изведен от Патрик Чурия.

Секунди по-рано се наложи намесата на медицинските щабове. Антов и Тома Анри се сблъскаха неприятно. За радост, родният национал успя да продължи мача безпроблемно, Тома Анри обаче беше изваден от игра.

В 90-ата минута Монца сложи точка на спора. Колпани беше изведен и порази целта за крайното 2:0.

В другия мач от Серия А, който се изигра по същото време, Фиорентина спечели с 2:0 гостуването си на Сампдория. Джакомо Бонавентура и Никола Миленкович бяха точни в 4-тата и 58-ата минута. Кризата в Самп продължава, защото тимът е 19-и с 6 точки. „Виолетовите“ са 11-и с 16 точки.

Стоилов: И двата гола бяха плод на късмет (ВИДЕО)