В дербито на Севиля: Голово реми и 3 червени картона (ВИДЕО)

Бетис остана в топ 4 на „Ла Лига“ след 1:1 с 9 души у дома

Бетис остана четвърти в класирането на испанската „Ла Лига“ след домакинско реми 1:1 в градското дерби със Севиля от 13-ия кръг, което предложи много драма, 3 червени картона и греда.

Съперникът на Лудогорец в Европа завърши "Ел Гран Дерби" с 9-има футболисти на терена, макар че гостите първи останаха с човек по-малко.

В 38-ата минута, след намесата на VAR, главният рефер даде директен червен картон на Монтиал заради опасно влизане с бутоните в глезена на Морено. След като тимът му остана с човек по-малко, Сампаоли реши да замени Рафа Мир с Хесус Навас. 50 секунди след появата си на терена Навас имаше малшанса да си отбележи автогол. Каналес овладя едно центриране в наказателното поле, Гудел се опита да изчисти, топката рикошира в Навас и влезе във вратата на Боно, който я докосна, но не успя да я спре.

В добавеното време на първата час главният рефер Хосе Санчес показа втори жълт картон след намесата на VAR. Този път официалните лица решиха, че Фекир умишлено е ударил с лакът Папу Гомес.

В 49-ата минута Бетис остана с девет човека, след като Броха Иглесиас получи директен червен картон заради опасно влизане в гръб на Жордан.

Севиля обаче дълго време не успяваше да се възползва от численото си превъзходство. Ерик Ламела пропусна една чудесна ситуация. Едгар Гонсалес, който изигра страхотен мач в отбраната на домакините, пък изчисти топката пред голлинията. Когато не се виждаше как гостите ще се разпишат, Неманя Гудел отправи страхотен изстрел от 30-ина метра в в 83-тата минута, с който изравни ррезултата. В 90-ата минута Гудел можеше дори да донесе победата на своя отбор, но негов удар срещна напречната греда. В 95-ата минута пък Клуаидо Браво спаси поредния изстрел на сърбина.

С тази точка Севиля се измъкна от зоната на изпадащите, защото вече има 11 от 13 мача.