На „Лаута“: Лудогорец обърна Локо Пд за минути (ВИДЕО)

Шампионите с 5-а поредна победа след зрелищно 3:2

Лудогорец постигна пета последователна победа във футболната ни efbet Лига, след като обърна Локомотив в Пловдив до 3:2 в последния мач от 17-ия кръг на елита.

Шампионите надвиха своя съперник за четвърти пореден път, след като нанизаха 3 попадения за по-малко от 20 минути през първото полувреме и заема 2-ро място в класирането с 38 точки, изоставайки с 3 от лидера ЦСКА, който обаче е изиграл с 2 срещи повече.

Локомотив от своя страна остана 4-и с 30 пункта и без успех в 4 кръга, макар да откриха резултата още в 4-ата минута.

Тогава капитанът на домакините Димитър Илиев намери Джовани, чийто изстрел затрудни Серджио Падт и след намесата на вратаря топката попадна у Мартин Паскалев. Младият защитник нямаше как да сгреши отблизо, за да даде аванс на „смърфовете“ с второто попадение в професионалната си кариера.

Не след дълго Дион можеше да удвои, ала защитник на Лудогорец изчисти пред голлинията, а в 19-ата минута гостите изравниха.

Сисиньо изведе в коридор Матиас Тисера около централната линия и той надбяга защитата на Локомотив, за да преодолее хладнокръвно стража Динко Хоркаш – 1:1.

Само 9 минути след това аржентинецът направи обрата пълен с второто си попадение за деня. Той засече от движение пас на Фон Витри, за да стане резултатът 2:1 в полза на Лудогорец в 28-ата минута.

В 38-ата пък Каули Оливейра реализира третия гол, който дълго бе разглеждан със системата VAR заради съмнения за засада, но в крайна сметка бе призна – 3:1.

Преднината на „орлите“ можеше да стане още по-изразителна малко преди почивката, когато Бърнанрд Текпетей и Тисера останаха сами срещу вратаря, но Хоркаш блесна със страхотна намеса и улови.

Последваха пропуски на Митко Илиев и Евандро, като този на последния беше фрапантен, за да дойде почивката при резултат 3:1 в полза на Лудогорец.

Това накара Александър Томаш да направи тройна смяна за началото на второто полувреме.

То започна с пропуск на Тисера и спасяване на съотборника му Падт. Последва още едно ключово такова и на другия вратар – Хоркаш, предотвратило хеттрик на Тисера, както и неточен удар от удобна позиция на Митко Илиев.

В 64-ата минута обаче именно капитанът на Локомотив намери Джовани пред границата на наказателното поле и той от движение много майсторски прати топката във вратата за 2:3.

Този гол също бе прегледан със системата VAR заради съмнения за нарушение при отнемането на топката, но беше признат и домакините се върнаха в мача.

Те обаче не можаха да стигнат до изравняването, а и Лудогорец пропусна да реши мача след 2 отлични възможности, но все пак взе своето и гледа смело към върха.

ЛОКО (ПД) - ЛУДОГОРЕЦ 2:3

1:0 Паскалев (4)

1:1 Тисера (19)

1:2 Тисера (28)

1:3 Каули (38)

2:3 Джовани (64)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Локомотив Пловдив: 23 Динко Хоркаш, 50 Йосип Томашевич, 91 Райън Бидунга, 4 Мартин Паскалев, 13 Матеус Да Силва, 15 Пиер Зебли, 33 Георги Каракашев, 10 Джовани Маркес, 21 Евандро Коста, 14 Димитър Илиев, 7 Бабакар Дион;

Треньор: Александър Томаш;

Лудогорец: 1 Серджио Падт, 4 Сисиньо, 6 Якуб Пиотровски, 10 Матиас Тиссера, 16 Аслак Фон Витри, 24 Оливие Вердон, 30 Педро Нареси, 32 Игор Пластун, 37 Бернард Текпетей, 73 Рик Джонатан, 95 Каули Оливейра;