Волфсбург спря възхода на Борусия (Дортмунд) (ВИДЕО)

„Вълците“ с 4-а поредна победа в Бундеслигата

Волфсбург спечели с 2:0 домакинството си срещу Борусия (Дортмунд) от 14-ия кръг на Бундеслигата.

Попаденията за “вълците” паднаха в началото на двубоя, когато Мики ван де Вен се разписа още в 6-ата минута, и в добавеното време, когато точен бе Лукас Нмеча.

Така домакините спряха серията на гостите от три поредни победи и продължиха своята, която вече е четири поредни успеха.

Отборът на Нико Ковач започна много агресивно двубоя и успяха да открият резултата още в 6-ата минута, когато Мики ван де Вен вкара първото си попадение не само за домакините, но и изобщо в германския футбол за 1:0.

Играчите на Борусия вдигнаха оборотите след допуснатото попадение и само в рамките на няколко минути те създадоха две интересни положения пред вратата на Коен Кастеелс. В тези минути най-активен от дортмундци бе Донийл Мален, който стреляше най-често и създаваше много проблеми на левия фланг за противниците си.

Малко преди да изтече половин час игра Йонас Винг бе близо до удвояване на преднината на “вълците”, но ударът му премина над вратата на Грегор Кобел.

През второто полувреме двата тима успяваха сякаш да се редуват в активните си действия в двубоя, като всеки успяваше да вземе предимство за кратък период от време.

Футболистите на Един Терзич първи бяха близо до попадение на два пъти десетина минути след началото на второто полувреме, когато първо Гереро стреля опасно от фал, а след това Кастеелс трябваше да се намесва и след удар на Мукоко.

Малко след това на свой ред домакините също на два пъти можеха да отбележат, но на свой ред Кобел показа класа. Само за минута те си размениха по още едно добро положение в 74-ата минута, когато първо Якуб Камински не успя да преодолее стража на гостите останал очи в очи с него, а при следващата атака Рафаел Гереро получи пас в пеналта, но стреля в горната греда.

Така се стигна до добавеното време на двубоя, когато Волфсбург стигна до второ попадение чрез Лукас Нмеча, което сложи и точка на спора.

Въпреки загубата Борусия (Дортмунд) продължава да заема четвъртото място в класирането с 25 точки, а “вълците” са на осмо място с 20 точки.