Дея спорт победи Лозана

В първия 1/16-финал на турнира "Чалънджър Къп"

Отборът на Дея спорт (Бургас) победи швейцарския тим Лозана с 3:1 (27:25, 25:12, 19:25, 25:17) в първия мач от 1/16-финалите на третия по сила волейболен турнир "Чалънджър Къп".

Мачът се игра в Бургас.

Тимът на Вецислав Симеонов трябва да спечели поне два гейма на реванша в Швейцария, за да се класира за следващата фаза.

Първият гейм бе много оспорван, като гостите дори поведоха с 25:24 и имаше геймбол, но тимът от Бургас спечели следващити три точки, за да спечели частта.

Във втория гейм Дея спорт бе изключително убедителен, като позволи на швейцарците да запишат едва 12 точки.

Лозана все пак се върна в мача, като спечели третата част с 25:19. Дея спорт не остави съмнение в превъзходството си в четвъртия гейм.

Българите направиха 7 аса от сервис в мача, както и успяха да направят 12 точки от блокада срещу само 2 на Лозана.

За Дея спорт най-резултатен бе Николай Учиков със 17 точки, а Валентин Братоев добави 16. За Лозана най-много точки реализира Жерман Йохансен - 18.

В дебютното си участие на европейска сцена тимът отстрани испанския Лас Палмас.

Бургазрлии първо отстъпиха на съперника с 1:3 при гостуването си, а след това надигра испанците с 3:1 и спечели златния гейм с 15:13, за да продължи напред.