Новак с блестящ вратар шокира Милан (ВИДЕО)

Шампионите на 8 точки от върха след 0:0

Италианският шампион Милан изненадващо не успя да спечели гостуването си на новака Кремонезе.

„Росонерите“ фиксираха 0:0 в срещата от 14-ия кръг, в която техен гол бе отменен след намеса на системата VAR, a вратарят на домакините Марко Карнезеки блесна с няколко страхотни спасявания.

Така момчетата на Стефано Пиоли останаха на второто място с 30 точки, но вече изостават с 8 от лидера Наполи, който по-рано през деня надви у дома Емполи с 2:0 за 10-а поредна победа в Калчото.

Кремонезе пък няма нито един успех през сезона и остана сред изпадащите с едва 7 точки от 14 мача.

В деветата минута Браим Диас нанесе първия удар в мача, но той беше уловен от Марко Карнезеки. Именно пред испанеца се откри следващата голова възможност в 24-тата минута, но този път изстрелът му мина над вратата. Малко след това Ребич изведе Ориги сам срещу вратаря, който обаче отрази шута му с крак.

В 33-тата минута Тонали излезе на чиста позиция, но предпочете да търси пас, който беше пресечен. Малко по-късно Тиау стреля с глава след корнер, но Карнезеки съумя да избие топката. В 40-ата минута стражът се справи и с опасен шут на Жуниор Месиас. Малко преди почивката домакините поискаха дузпа за игра с ръка на бразилеца, но съдията не им обърна внимание.

В 56-ата минута Ориги се разписа с удар отблизо. Последва обаче проверка с ВАР, която отмени попадението му заради засада. Три минути по-късно Фикайо Томори отправи неточен изстрел, след който Леао замени Ориги. В 68-ата минута Карнезеки отново отчая Милан с блестящо спасяване при много коварно центриране на португалеца. До края попадение така и не падна, за да вземат и двата отбора по 1 точка от срещата.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Кремонезе: Карнезеки, Айву, Бианкети, Васкес, Гильоне, Ескаланте, Кастанети, Валери, Мейте, Афена-Гиан, Чофани;

Милан: Татарушану, Тиау, Кяер, Томори, Бало-Туре, Тонали, Бенасер, Месиас, Диас, Ребич, Ориги;

Специя - Удинезе 1:1

Наполи - Емполи 2:0