Варна ДКС отстъпи като гост на Казанлък Волей

В среща от 3-ия кръг на женската волейболна Демакс лига тима на Варна ДКС загуби гостуването си на Казанлък Волей с 1-3 гейма. “Розите” срещнаха сериозна съпротива от подмладения тим на варненки, но все пак стигнаха до успеха след двучасова битка. Първата част в зала “Багира” продължи цели 34 минути, като в крайна сметка домакините се наложиха с 25-19.

Вторият гейм варненки поведоха още в началото на гейма и след непрекъсната гонитба в точките, показаха по здрави нерви и възстановиха равенството след 29-27. В третия сет “розите” смениха тактическата постройка и взеха гейма с 25-11. Сценарият се повтори и в четвъртата част, като този път Казанлък Волей затвори мача след 25-14.

Пред клубния сайт наставникът на варненки Юли Василев заяви: “Доволен съм от представянето на отбора в първите два гейма. След това допуснахме много индивидуални грешки и се пропукахме в някои елементи. Показахме и някои позитивни неща, но има още много да работим за да изчистим слабостите. “

В следващия 4-и кръг на 19.11, Варна ДКС отново ще гостува – този път на състава на Левски.