Арда удари Ботев (Пд) в 95-та минута - 2:1 (ВИДЕО)

Гостите от Пловдив завършиха срещата в Кърджали с 10 души

Отборът на Арда направи пълен обрат и победи състава на Ботев с 2:1 в среща от 18-ия кръг на първа футболна лига. Домакините губеха в резултата с 0:1 на почивката, но направиха пълен обрат през втората част. Гостите от Пловдив завършиха срещата с 10 души след директен червен картон на Самуел Супрайен четвърт час преди края.

В петата минута Иван Тилев получи дълъг пас на крилото и пробва центриране, което за малко да се превърне в гол. Оказа се, че Тилев е бил с засада и попадението нямаше да бъде зачетено.

Четири минути по-късно след центриране от корнер Антоан Бароан се извиси на далечната греда и стреля с глава, но в аут.

Ботев Пловдив поведе от нищото в 21-ата минута. Мохамед Брахими проби отдясно, бе фаулиран от Алекс Петков, но Станислав Тодоров даде авантаж. Топката стигна до Антоан Бароан, който не нанесе възможно най-добрия удар, но Анатоли Господинов не успя да се намеси както трябва и позволи на топката да мине през ръцете му и да навести мрежата.

В 32-ата минута Тонислав Йорданов получи извеждащ пас по въздуха и със силен удар прати топката в мрежата на Хидайет Ханкич, но попадението не бе зачетено, тъй като нападателят на кърджалийци бе в засада.

Шест минути по-късно Арда бе много близо до изравнително попадение. Лъчезар Котев стреля мощно от дистанция, но нацели десния страничен стълб на "жълто-черната" врата.

Само минута по-късно Котев отново стреля от около 30 метра, този път ударът му бе точен, а Хидайет Ханкич се справи с известни затруднения.