Дарвин наниза два гола за Ливърпул за успеха над Саутхемптън (ВИДЕО)

"Мърсисайдци" излязоха шести в класирането

Ливърпул приключи с клубните си ангажименти преди Мондиал 2022 с четвърта поредна победа във всички турнири, в които участва отборът. Този път „червените“ победиха с 3:1 Саутхемптън в пореден мач от съботната програма в елита на Англия.

Срещата стартира прекрасно за Ливърпул пред погледа на Юрген Клоп, който беше в ложите на "Анфийлд" поради наказание. В шестата минута домакините изпълниха свободен удар, а топката беше центрирана в наказателното поле на "светците". Робъртсън намери Фирмино, който с глава от границата на пеналтерията откри - 1:0.

Три след това пък Уърд-Праус прати по прекрасен начин топката в наказателното поле на Ливърпул, а Че Адамс с глава матира Алисон Бекер - 1:1. Срещата край река Мърси продължи в отлично темпо, а в 15-ата Дарвин Нунес намери перфектно Мохамед Салах. Голмайсторът на "червените" стреля от движение, но Гавин Базуну се намеси великолепно. След 22 минути игра Ливърпул отново излезе напред в резултата, когато Харви Елиът достави прекрасно центриране към Дарвин Нунес. Той "избяга" от Армен Бела-Котчап и с левия крак порази гостуващата врата - 2:1 за Ливърпул.

В хода на срещата от ложите пък Клоп не спря да дава указания към своя щаб, които треньорите трябваше да ги пренасят към терена за играчите на Ливърпул. След половин час игра домакините създадоха страхотно нападение, след като Нунес пое и комбинира с Елиът. Той напредна и видя вдясно Салах, който продължи в наказателното поле към уругваеца. Той с пета откри Фирмино, чийто изстрел обаче беше спрян от Базуну.Три преди края на първото полувреме Ливърпул вкара за трети път топката в гостуващата врата. Тиаго комбинира с Фирмино, който изведе Андрю Робъртсън вляво. Шотландският ляв бек пусна добър пас към Нунес и Салах, а първият стигна до топката и с едно докосване реализира втория си гол в срещата.

Саутхемптън заигра далеч по-уверено през втората част срещу именития си съперник за разлика от първото полувреме, като Ливърпул понамали темпото с оглед комфортния си аванс. Подобрението в играта на "светците" можеше да им донесе втори гол, но в 62-ата Елиунуси стреля добре, но блестящо спасяване на Алисон Бекер предотврати втори гол във вратата на домакините.

В ответната атака Ливърпул поиска дузпа за дърпане на Салах в наказателното поле от Бела-Котчап, но реферът не понечи до посочи бялата точка, а секунди след това Алисон направи поредното висококачествено спасяване, този път срещу Сам Едози. В 77-ата отново Алисон Бекер беше под светлината на прожекторите, след като от няколко метра с глава Че Адамс стреля силно, но Алисон с дясната си ръка спря топката преди тя да влезе във вратата му.

Вижте какво каза мениджърът на Манчестър Юнайтед

Луд мач в Бергамо, Аталанта е на финал (ВИДЕО)

Тимът на Гасперини с обрат за 4:1 над Фиорентина

ОБЗОР: Манчестър Юнайтед обърна последния и измести Нюкасъл (ВИДЕО)

Капитанът Фернандеш спаси „червените дяволи“ от срам на „Олд Трафорд“ – 4:2, резултати