Байерн Мюнхен нямаше проблеми с Шалке преди паузата (ВИДЕО)

Баварците остават на върха с шест точки преднина

Байерн взе очаквана победа при гостуването на Шалке в мач от 15-тия кръг на Бундеслигата. Баварците спечелиха лека поведа с 2:0 и продължават да държат 6 точки разлика пред Лайпциг.

Ситуацията с отбора от Гелзенкирхен продължава да е изключително притеснителна. „Кралскосините“ се намират на последната 18-та позиция с едва 9 точки от началото на сезона.

Байерн реализира две попадения в двете полувремена. Първо се разписа Серж Гнабри, а след това и Чупо-Мотинг. Гостите владяха топката в 66% от времето и създадоха цели 20 голови положения и отправиха 20 удара, от които едва 5 попадната в очертанията на вратата.

В 33-ата минута Ерик Максим Чупо-Мотинг спечели пространство в наказателното поле и засече топката, след ъглов удар, но стражът на домакините се справи.

Все пак в 38-ата минута голът бе факт. Джамал Мусиала започна добра атака на Байерн, в която центрира към Серж Гнабри, който преодоля Александър Шволов и отбеляза за 0:1. Малко след началото на втората част резултатът стана 0:2. Джамал Мусиала подаде към Чупо-Мотинг, който завърши атаката по най-добрия начин и вкара втория гол в мача.

Домакините можеха да върнат едно попадение в 55-ата минута. Тогава Симон Тероде стигна до отбита топка в наказателното поле и стреля по земя, но Нойер спаси. В 67-ата минута Мусиала вкара топката в мрежата за трети път, но голът не бе зачетен заради засада.

В 71-ата минута Гнабри имаше възможност да отбележи ново попадение, но Шволов спаси. След още 7 минути игра Мусиала се оказа непокрит в наказателното поле, стрела, но стражът на Шалке отново се справи.