Ботев Пд на осминафинал след класика (ВИДЕО)

„Жълто-черните“ уредиха среща със Славия

Ботев (Пловдив) се класира за осминафиналите в турнира за Купата на България, след като в среща от първия кръг на надпреварата „канарчетата“ победиха третодивизионния Черноморец (Балчик) с 3:0 като гост.

„Жълто-черните“ имаха игрово преимущество през целия двубой и заслужено стигнаха до успеха след две попадения на Елвис Ману и един гол на Дилан Мертенс.

По този начин играчите на Желко Копич продължават напред към следващата фаза на турнира, където ще срещнат тима на Славия в София.

Срещата в Балчик започна отлично за отбора на Ботев, който откри резултата още във втората минута.

Па Конате получи по лявото крило и комбинира с Елвис Ману в наказателното поле, където нидерландският нападател финтира защитник и завърши технично по земя в далечния ъгъл на Иван Иванов за 1:0.

В 23-ата „канарчетата“ удвоиха аванса си. Ману реализира второто си попадение, след като засече по перфектен начин с глава центриране на Антоан Бароан отляво.

До края на първата част гостите от Пловдив можеха да реализират и още голове, но пропуски направиха Па Конате, останал сам срещу вратаря на Черноморец (Балчик), както и Емануел Току, чийто удар от пряк свободен удар мина на сантиметри над напречната греда на домакините.

В средата на втората част играчите на Желко Копич сложиха точка на спора с трето попадение.

В 68-ата минута Дилан Мертенс се разписа с мощен удар от дъгата на наказателното поле, който не остави шансове на стража на домакините Иван Иванов и по този начин оформи крайния резултат.

Така Ботев продължава напред към 1/8-финалите в турнира за Купата на България, където ще се изправи срещу Славия. Срещата е на 3 декември (събота) от 12:00 часа на стадион „Александър Шаламанов“ в столичния квартал „Овча купел“.

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"

Официално: Столична община поиска „Герена“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона