ОЦЕЛЯВАНЕ: Германия взе точка срещу Испания (ВИДЕО)

Бундестимът с късен гол за 1:1

Испания и Германия не успяха да излъчат победител в дербито от Група Е на Мондиал 2022. Алваро Мората вкара за Испания в 62-ата минута, а Никлай Фюлкруг изравни 7 минути преди края на двубоя. Нападателят на Вердер, който е съотборник на Илия Груев, вкара изключително важен гол, който остави Германия в играта след загубата преди няколко дни от Япония.

В 5-ата минута Испания направи първа добра атака, но в крайна сметка не завърши с удар.

В 7-ата минута Дани Олмо нанесе страхотен удар, Мануел Нойер докосна топката и тя се удари в гредата, излизайки в ъглов удар.

В началните минути футболистите на Испания са по-активни и задържат по-дълго топката.

В 10-ата минута Германия направи много бърза контраатака, която обаче първо бе спряна от вратаря Унай Симон, но в крайна сметка се оказа, че има засада и евентуален гол нямаше да бъде зачетен.

След бурното начало в първите 10 минути двата отбора задържаха топката по-дълго в централната зона на терена.

В 22-ата минута Жорди Алба опита да обстрелва втарата на Нойер от дистанция, а топката мина покрай десния стълб.

3 минути след удара на Алба дойде такъв и към вратата на Унай Симон. Отрави го Серж Гнабри, като изпрати топката в аут.

В 33-ата минута Испания направи добра атака, която завърши с опасен удар на Феран Торес, но бе маркирана засада.

5 минути преди края на първото полувреме Германия отбеляза гол, който обаче не бе зачетен. Немците имаха възможност да изпълни прпяк свободен удар, топката кацна на главата на Антонио Рюдигер, който я вкара в мрежата, но след преглед на ВАР голът не бе зачетен, тъй като се оказа, че защитникът е в засада.

Втората част започна с по една добра атака и на двата отбора. При тази на Испания топката попадна в Мануел Нойер, а при тази на Германия бе маркирана засада.

В 50-ата минута немците имаха шанс за изпълнят пряк свободен удар. След неговото изпълнение обаче не се случи нищо съществено и топката излезе в аут.

Германия имаше добра възможност в 55-ата минута, Кимих стреля, но Симон спаси.

В 62-ата минута Испания проби Германия. Ла Фурия направи хубава атака отляво, Жорди Алба центрира топката към Алваро Мората, който с едно докосване я изпрати в мрежата на Германия.

В 65-ата минута Асенсио пропусна златен шанс да вкара втори гол на Германия. Той получи топката на границата на наказателното поле и стреля веднага, но изпрати топката в аут.

В 73-ата минута Мусиала излезе на чиста позиция, стреля, но Унай Симон спаси.

В 84-ата минута Германия изравни. Немците направиха добра атака, която завърши с пас в наказателното поле. Там топката стигна най-бързо нападателят на Вердер Никлас Фюлкруг, който с мощен удар я пради под гредата на Унай Симон.

В последната минута на продължението Германия можеше да отбележи победен гол, но Родри изчисти топката в корнер.

ИСПАНИЯ - ГЕРМАНИЯ 1:1
1:0 Мората 62
1:1 Фюлкруг 83

ИСПАНИЯ: 1. Унай Симон, 20. Дани Карвахал, 16. Родри, 24. Аймерик Лапорт (82 - 14. Алехандро Балде), 18. Жорди Алба, 5. Серхио Бускетс, 9. Гави (66 - 12. Нико Уилиямс), 26. Педри, 10. Марко Асенсио (66 - 8. Коке), 21. Дани Олмо, 11. Феран Торес (46 - 7. Алваро Мората)

ГЕРМАНИЯ: 1. Мануел Нойер, 5. Тило Керер (70 - 16. Лукас Клостерман), 2. Антонио Рюдигер, 15. Никлас Зюле, 3. Давид Раум (87 - 23. Нико Шлотербек), 8. Леон Горецка, 21. Илкай Гюндоган (70 - 19. Лерой Сане), 6. Йосуа Кимих, 14. Джамал Мусиала, 10. Серж Гнабри (85 - 18. Йонас Хофман), 13. Томас Мюлер (70 - 9. Никлас Фюлкруг)