Славия е на 1/4-финал за Купата след обрат срещу Ботев (Пловдив) (ВИДЕО)

"Белите" се справиха с "канарчетата"

Славия победи Ботев Пловдив с 2:1 в осминафинален мач заSesame Купа на България и за трети пореден сезон стига до четвъртфиналите на турнира. „Белите“ си поиграха с огъня в заключителните минути. Галин Иванов изпълни слабо дузпа, която бе отразена от Ханкич, а малко по-късно страничният флаг спаси столичани от допускане на изравнително попадение.

Двата тима си размениха бързо по едно попадение. "Канарчетата" поведоха в 16-ата минута след неразбирателство между Христо Попадийн и Светослав Вуцов, а две минути по-късно бяха наказани от бившия си футболист Кристиан Добрев, който се възползва от асистенция на Иван Минчев. В 52-ата минута Кемело Нгуена с хубав удар по земя от дистанция и с помощта на гредата даде аванс на Славия. "Белите" имаха златен шанс да си решат всичко 20 минути по-късно от дузпа, но Галин Иванов би много слабо и Хидайет Ханкич спаси.

Ботев Пловдив излезе напред в резултата в 16-ата минута. Мохамед Брахими пусна извеждащ пас към Антоан Бароан, който стреля, но Светослав Вуцов се намеси. При последвалите действия отбраната на "белите" не действа особено добре. Христо Попадийн върна с глава към Вуцов, който бе крайно неубедителен, изпусна топката, тя падна на краката на Бароан, който подаде на празна врата на Елвис Ману, а той не сгреши.

Славия успя мигновено да изранви резултата. Само две минути след допуснатото попадение Иван Минчев пусна хубав извеждащ пас към Кристиан Добрев, който стреля от движение с левия крак към далечния десен ъгъл на вратата на Хидайет Ханкич и топката навести "жълто-черната" мрежа.

В следващите минути положенията пред двете врати не изобилстваха. Цялостно първото полувреме не предостави много футболни достойнства и няма да се запомни с нищо освен двете попадения.

Славия стигна до пълен обрат в мача в 52-ата минута. Кемело Нгуена проби мощно през центъра на терена и от около 20 метра стреля по земя и с помощта на десния страничен стълб не остави шансове на Хидайет Ханкич за реакция и даде аванс на "белите".

Десет минути по-късно Славия можеше да си реши всичко в мача. Галин Иванов с пробив през центъра си спечели много пространство и от границата на наказателното поле нанесе опасен удар, който премина на около половин метър встрани от вратата.

В 65-ата минута домакините имаха отличен шанс да си решат всичко в мача. Галин Иванов центрира отляво за Кристиан Добрев, който стреля с глава, но Ханкич улови.

В 71-ата минута Славия получи дузпа за нарушение на Самуел Супрайен срещу Кристиан Димитров. Зад топката застана капитанът Галин Иванов, който не изпълни по най-сериозния начин и ударът му в средата на вратата бе спасен от Хидайет Ханкич.

В 83-ата минута Ботев Пловдив успя да стигне до гол, който обаче не бе признат. Елвис Ману пусна към Антоан Бароан, който шутира и прати топката в мрежата, но бе в положение на засада.

Славия - Ботев Пловдив 2:1