Португалия гази с 6:1 без Кристиано (ВИДЕО)

„Мореплавателите“ уредиха мач с Мароко, заменилият Роналдо с хеттрик

Португалия се класира по безапелационен начин за четвъртфиналите на Мондиал 2022.

„Мореплавателите“ разбиха с 6:1 отбора на Швейцария и си уредиха среща с Мароко, а победителят в нея ще спори със спечелилия сблъсъка между Франция и Англия за място на финала.

Селекционерът Фернандо Сантош изненадващо остави на пейката суперзвездата Кристиано Роналдо за сметка на Гонсало Рамош.

Ходът на опитния специалист се оказа гениален, защото 21-годишният нападател на Бенфика вкара първия хеттрик на Световното първенство в Катар.

Той откри резултата в 17-ата минута, в 33-ата ветеранът Пепе удвои, а в 51-ата отново Рамош оформи класиката.

Само 4 минути по-късно той асистира на Рафаел Герейро за 4-ото попадение, а след още 3 швейцарците реализираха почетен гол чрез защитника си Мануел Аканджи.

Героят на вечерта Рамош направи 5:1 в 67-ата минута, докато попадение на появилият се впоследствие Кристиано Роналдо беше отменено заради засада.

Точка на спора със страхотен гол в добавеното време сложи друга резерва Рафаел Леао в добавеното време на двубоя.