Марчиняк запуши устите на критиците си за финала

Ето какво заяви полският рефер

Полският съдия Шимон Марчиняк отговори на част от критиките към себе си. Той свири драматичния финал на Световното първенство между Аржентина и Франция в Катар. Южноамериканците стигнаха до победата след 3:3 и дузпи.

Най-сериозни критики към Марчиняк имаше за втория гол на Лионел Меси. Капитанът на аржентинците се разписа в 108-ата минута за 3:2.

Ден след мача в социалните мрежи се появи снимка, на която се виждат двама от резервите на „албиселесте“, които са навлезли на терена още докато топка е в игра, сиреч не е преминала голлинията на вратата, пазена от Юго Лорис.

Поради тази причина мнозина фенове възроптаха, че това попадение не е трябвало да бъде зачетено. Недоволство дойде от Франция, включително чрез най-авторитетните медии като L'Equipe.

Марчиняк, който получи похвали за цялостното си представяне, отговори на критиците си. По време на пресконференция полякът извади телефона си и показа снимка. На нея се виждат седем футболисти на „петлите“, които са нахлули на терена точно преди един от головете на Килиан Мбапе.„Французите не споменаха тази снимка. На нея се виждат поне седем френски футболисти на терена при един от головете на Мбапе“, каза Марчиняк.