В Гърция: Олимпиакос с 10-а поредна победа

Александър Везенков не игра

Без Александър Везенков в състава, Олимпиакос постигна десета поредна победа в първенството на Гърция по баскетбол за мъже. Грандът от Пирея надигра тима на Кардица с 89:75 (20:13, 21:16, 28:23, 20:23) като гост в среща от десетия кръг, с което приключи 2022 година без поражение във вътрешните състезания.

Везенков пропусна двубоя запади спазъм на аддуктора на десния крак. Това бе първи мач на Олимпиакос, в който българинът не взима участие, от началото на сезона. Според Eurohoops GR, не става въпрос за сериозна контузия, но не е ясно дали националът ще бъде на разположение за гостуването на Панатинайкос в петък (30 декември) от 16-ия кръг на Евролигата. До момента Александър Везенков записа средно 17.2 точки, 5.9 борби и 2 асистенции в 9 срещи от гръцкото първенство.

Домакините от Кардица оказаха по-солидна съпротива на баскетболистите на Олимпиакос само в началните минути и след 20:13 за гостите в първата четвърт, те напълно контролираха мача. На почивката гостите водеха с 41:29, а след 30 минути игра резултатът бе 69:52. Най-голямата разлика достигна 23 точки.

Алек Питърс бе най-резултатен за успеха с 16 точки и 5 борби, а Шакил МакКисик добави 15 точки. За Кардица Алекс Хънтър отбеляза 18 точки.

В следващия кръг от шампионата на Гърция отборът на Олимпиакос ще приеме АЕК на 8 януари.