Рашфорд влезе от пейката и вкара Юнайтед в топ 4 (ВИДЕО)

„Червените дяволи“ подариха победа на Фъргюсън за рождения му ден

Манчестър Юнайтед постигна труден, но изключително важен успех с минималното 1:0 при визитата си на Уулвърхемптън от 18-ия кръг на английската Висша лига.

Маркъс Рашфорд бе оставен резерва по „дисциплинарни причини“, но се появи на почивката и в 76-ата минута реализира единственото попадение в срещата след двойно подаване с Бруно Фернандеш и доза късмет.

Малко преди края английският национал се разписа още веднъж, ала след намеса на системата VAR голът му бе отменен заради игра с ръка.

Така „червените дяволи“ подариха на легендарния си мениджър сър Алекс Фъргюсън пета поредна победа във всички турнири навръх 81-вия му рожден ден, а освен това влязоха в топ 4 на Премиършип за първи път през сезона.

Те вече имат 32 точки, със само 1 по-малко от третия Нюкасъл и с 2 повече от петия Тотнъм, докато Уулвърхемптън остана в зоната на изпадащите с 13 пункта след последния ден от 2022 година.

Мачът започна двуостро, с много единоборства и нарушения, но без чисти голови положения в първите 20-ина минути. Първото такова дойде в 17-ата, когато Нелсън Семедо направи огромна грешка в защита, която позволи на Антони Марсиал да остане сам срещу вратаря, но Жозе Са скъси бързо дистанцията и показа невероятен рефлекс, за да отрази удара на френския нападател.

Уулвърхемптън постепенно пренесе топката в противниковото поле и в 25-та минута Диего Коща надигра свой противник в наказателното поле и успя да стреля с десния крак, но ударът бе слаб и не представляваше проблем за Давид де Хеа, който спокойно улови.

До края на полувремето нямаше повече сериозни положения пред двете врати и двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 0:0.

В 53-та минута Манчестър Юнайтед можеше да се разпише, след като се получи рикошет в наказателното поле и топката попадна в Антони, но Жозе Са отново реагира изключително пъргаво и предотврати гол във вратата си. Пет минути след това Рубен Невеш стреля от далечна дистанция от пряк свободен удар, но Давид де Хеа показа феноменален рефлекс и изби в корнер.

В 65-та минута Антони центрира в пеналтерията, където Нелсън Семедо се намеси, точно преди Люк Шоу да вкара топката във вратата на "вълците".

В 77-та минута Маркъс Рашфорд направи индивидуален пробив, преминавайки през няколко противникови играчи, преди да влезе в наказателното поле и да отправи удар с десния крак, преодолявайки безпомощния Жозе Са, за да открие резултата в полза на Манчестър Юнайтед.

В 85-та минута Маркъс Рашфорд успя да удвои резултата с доза късмет, но голът бе отменен, тъй като английският нападател си помогна с ръка при пращането на топката в мрежата.

Уулвърхемптън имаше най-добрия си шанс за гол в добавеното време, но удар с глава на Раул Хименес бе спасен от вратаря Давид де Хеа, който се намеси решително само още веднъж в срещата – след изстрел на Рубен Невеш от свободен удар.

Така в крайна сметка Манчестър Юнайтед завърши годината с победа, след като я започна със загуба и то именно от Уулвърхемптън.

Уулвърхемптън - Манчестър Юнайтед 0:1
0:1 Маркъс Рашфорд (76)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Уулвърхемптън: 1. Жозе Са, 64. Уго Буено, 23. Макс Килман, 4. Нейтън Колинс, 22. Нелсън Семедо, 28. Жоао Моутиньо, 8. Рубен Невеш, 27. Матеуш Нунеш, 10. Даниел Поденс, 11. Хуан Хи-Чан, 29. Диего Коща;

Манчестър Юнайтед: 1. Давид де Хеа, 12. Тирел Маласия, 23. Люк Шоу, 19. Рафаел Варан, 29. Аарън Уан-Бисака, 14. Кристиан Ериксен, 18. Каземиро, 8. Бруно Фернандеш, 21. Антони, 49. Алехандро Гарначо, 9. Антони Марсиал.

Луд мач в Бергамо, Аталанта е на финал (ВИДЕО)

Тимът на Гасперини с обрат за 4:1 над Фиорентина

ОБЗОР: Манчестър Юнайтед обърна последния и измести Нюкасъл (ВИДЕО)

Капитанът Фернандеш спаси „червените дяволи“ от срам на „Олд Трафорд“ – 4:2, резултати