Везенков се завърна, Олимпиакос разби съперник в Евролигата

Олимпикос разби Олимпия Милано с 82:66 при завръщането в игра на Спортист номер 1 на България Александър Везенков. Двубоят в залата "на мира и приятелството" в Пирея беше от 17-ия кръг на Евролигата. Везенков, който пропусна последните два мача на своя отбор, завърши срещата с 8 точки, 3 борби и 2 асистенции, влизайки в игра от пейката.

С успеха Олимпиакос вече има 11 победи и 6 загуби в турнира през сезона като дели първото място с Баскония, Барселона и Монако.

Двубоят започна много силно за домакините, които имаха аванс от 27:15 след първата четвърт. Олимпия намали изоставането си до 44:38 до почивката. Силна трета четвърт отново даде двуцифрена преднина на гърците, които след 30 минути игра водеха с 59:44. До края на двубоя възпитаниците на Йоргос Барцокас поддъражаха солидния си аванс.

Най-резултатен беше Алек Питерс с 16 точки, Томас Уолкъп добави още 10 точки, а Шакийл МакКисик и Костас Папаниколау вкараха по 9. За Олимпия най-резултатен беше Били Барън с 9 точки.