Балкан победи ЦСКА с 81:67 (ВИДЕО)

Балкан се върна на победния път с категоричен успех над ЦСКА. След поражението от Рилски спортист в края на миналата година, шампионите успяха да се вдигнат и да вземат реванш от столичани за поражението в началото на сезона и спечелиха с 81:67.

„Зелените“ наложиха своята воля във втората четвърт, която спечелиха със 7 точки разлика, но и през останалите четвъртини имаха минимално предимство на терена и в резултата, с което заслужиха своя девети успех за сезона.

ЦСКА остава с баланс 7-6.

Христо Захариев показа днес, че бързо си връща формата и бе лидер на ботевградчани. Той завърши с 20 точки, 5 борби и 3 асистенции. С 15 точки се отличи Павлин Иванов, а 10 вкара Николай Грозев. 8 точки и 13 борби записа Мануел Суарез.

За ЦСКА постоянната величина Зейн Ноулс записа 20 точки и 8 борби. Райли Оуенс добави 15 точки, а 11 – Мартин Сотиров.

В следващия кръг ЦСКА е домакин на лидера Рилски спортист, а Балкан гостува на Левски.