ОБЗОР: Уинипег надви Аризона в НХЛ

Вижте всички резултати и класирането

Пиер-Люк Дюбоа и Блейк Уилър вкараха по гол през втория период и поведоха Уинипег към успех с 2:1 над гостуващия Аризона Койотс.

Това беше девета поредна загуба за Аризона, докато Джетс спечелиха за осми път в последните им девет игри. Конър Хелебюк направи 20 спасявания за триумфа.

Клейтън Келър отбеляза за Койотс, а Карел Веймелка спря 22 изстрела на домакините.

Елиас Петерсон реализира при последния опит при дузпите, за да изведе Ванкувър Кенъкс до успех с 4:3 при гостуването на Каролина Хърикейнс в НХЛ. Кенъкс наваксаха пасив от две попадения в третия период. Гол на бивш защитник на Каролина Итън Беър 17 секунди преди финалната сирена донесе равенството 3:3.

Пол Стастни и Джордан Мартинук отбелязаха в първия период и Себастиан Ахо бе точен за Хърикейнс в третата част. Вратарят на Каролина Пьотър Кочетков направи 29 спасявания.

Коул Кофийлд отбеляза победното попадение при оставащи 11:04 минути до края на редовното време и Сам Монтембо направи 38 спасявания, а Монреал Канейдиънс победи Ню Йорк Рейнджърс с 2:1. По този начин Канейдиънс сложи край на негативната си серия от седем поражения.
Вратарят на Монреал Самюъл Монтембоулт имаше ключов принос за успеха, след като отрази цели 38 удара на съперника. Артеми Панарин отбеляза гол, а Игор Шестьоркин направия 29 спасявания за Рейнджърс.