Черно море изпусна дубъла на ЦСКА 1948

Контролата в Обзор завърши без попадения

Черно море завърши 0:0 с втория отбор на ЦСКА 1948 в контролна среща, играна на стадиона в Обзор, съобщава официалният сайт на варненския клуб.

"Моряците" на Илиан Илиев бяха по-добрият отбор на тежкия терен в Обзор, като създадоха добри положения за гол, но не успяха да ги реализират. В двубоя наставникът на варненци използва 25 футболисти, между които и юноши от школата на клуба.

Първата сериозна възможност в мача бе в 7-та минута, когато Мартин Дичев и Николай Златев разиграха по левия фланг, като бранителят успя да центрира опасно в наказателното поле, където Исмаил Иса опита да играе с глава, но топката бе избита в корнер.

При центрирането от ъглов отново Иса скочи над всички, но топката му дойде високо и не успя да отправи удар. В 30-та минута Ангел Ангелов и Лъчезар Йорданов отстъпиха местата си на Димитър Петров и Калин Георгиев. В 31-та минута Алекс Фернандес центрира отдясно към наказателното поле, където Николай Златев стреля, но слабо и не затрудни вратаря на втория отбор на ЦСКА 1948.

Виктор Попов центрира в наказателното поле, където Димитър Петров плонжира с глава, но стреля в аут в 38-ата минута. Две по-късно Исмаил Иса отстъпи мястото си на Закария Беншаа. В 41-та минута Алекс Фернандес центрира към пенала, където футболист на столичани в опит да изчисти топката с глава, стреля в напречната греда. В 45-ата минута Алекс Фернандес получи топката в наказателното поле, обърна се и стреля към вратата, но стражът на ЦСКА 1948 успя да избие.

На почивката Илиан Илиев направи 8 смени, като в игра останаха Калин Георгиев, Димитър Петров и Закария Беншаа. Останалите са Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Наско Янков, Цветомир Панов, Александър Василев, Стефан Велев, Мазир Сула и Мишаел Алвеш.

Още в 46-та минута Закария Беншаа можеше да реализира, но от добра позиция, не успя да намери добре топката. Закария Беншаа открадна топката от бранител в 56-ата минута, напредна и бе съборен пред наказателното поле.

Александър Василев изпълни прекия свободен удар, но топката попадна право в ръцете на вратаря. Берк Бейхан и Матеус Машадо сменят Калин Георгиев и Димитър Петров в 60-та минута.

Три по-късно Закария Беншаа засече топката след центриране на Мазир Сула, но вратарят улови. Марин Петков замени Закария Беншаа в 79-ата, а в 85-та Мазир Сула центрира от фаул, вдясно от вратаря на ЦСКА 1948, Марин Петков стреля с глава, но покрай страничната греда.

Това бе втората проверка на "моряците". В предишния си мач те надделяха като гости на Фарул Констанца с 1:0. Следващата контрола на Черно море е в четвъртък (19 януари) срещу Черноморец Балчик. Двубоят ще се играе на стадион "Младост" във Варна.

СТАРТОВ СЪСТАВ НА ЧЕРНО МОРЕ: Георги Георгиев, Росен Стефанов, Петар Босанчич, Мартин Дичев, Виктор Попов, Васил Панайотов, Лъчезар Йорданов, Ангел Ангелов, Николай Златев, Алекс Фернандес, Исмаил Иса

РЕЗЕРВИ: Иван Дюлгеров, Галин Григоров, Цветомир Панов, Живко Атанасов, Димитър Петров, Наско Янков, Александър Василев, Стефан Велев, Мишаел Алвеш, Мазир Сула, Берк Бейхан, Калин Георгиев, Марин Петков, Закария Беншаа, Матеус Ферейра.

НКП обяви, че ще има шествие преди дербито с ЦСКА

Двубоят на "Васил Левски" е от 16:15ч. в събота

БПФЛ благодари на депутатите за визите на чужденците

С промените се слага край на бавната процедура по издаване на работни визи на футболисти извън ЕС

Звездите на България и Етър сътвориха шоу с 8 гола на "Ивайло"

Сборният отбор на Краси Балъков отстъпи пред водените от Стоичков легенди

Димитър Шалъфов: Стадион "Георги Аспарухов" не може да бъде отдаден на концесия

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"