Локо (Пд) падна от Динамо (Тб) (ВИДЕО)

Динамо Тбилиси победи Локомотив Пловдив с 2:0 в поредна контрола на "смърфовете" от предсезонната подготовка. В 71-а минута Омар успя да открие резултата с удар отдалеч. Джани успя да оформия крайния резултат в последната минута на редовното време. Грузинците бяха по-добрият отбор през цялото време и заслужено стигнаха до успеха, пише Гонг.

В 4-та минута, след силен старт на грузинците, Марушич принуди Динко Хоркаш да се намесва на ниво, за да спаси вратата си. Постепенно българите започнаха да се активизират. В 15-а минута Евандро центрира опасно от свободен удар, което принуди Куталадзе да се намесва и да избива в корнер.

В 29-а минута Камара затрудни с плътен удар отдалеч Динко Хоркаш, но стражът спаси и после изби топката от краката на Марушич. В тези минути Александър Томаш не оставаше никак доволен от липсата на динамика в действията на "смърфовете". В последната секунда на полувремето Митко Илиев се оказа на стрелкова позиция от малък ъгъл, но пропусна.

В 60-а минута Александър Томаш смени изцяло своя тим, вкарвайки 11 нови играчи. Няколко минути по-късно Гонсалвеш не успя да овладее и да стреля от няколко метра пред вратата на резервата Илко Пиргов.

Двадесет минути преди края на мача халфът Омар успя да прониже вратата на пловдивчани с хубав от удар от разстояние, който свари неподготвен Пиргов. Десет минути по-късно Пиргов успя да се намеси далеч по-добре, за да спаси българския тим от втори гол.

В последната минута на срещата Динамо Тбилиси удвои аванса си след попадение на Джани.

Ето и съставите на двата тима:

Локомотив Пловдив: 23. Динко Хоркаш, 13. Матеус, 4. Мартин Паскалев, 5. Тодор Павлов, 50. Йосип Томашевич, 15. Пиер Зебли, 6. Христо Иванов, 14. Димитър Илиев, 21. Евандро, 10. Денислав Александров, 9. Ерик Сорга

Динамо Тбилиси: 30. Куталадзе, 2. Мали, 34. Латсабитзе, 13. Табидзе, 24. Кубори, 18. Осей, 5. Меквабишвили, 7. Шхиртладзе, 26. Паркдзе, 28. Камара, 32. Марушич

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР 1:0
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)