Марица ще гони осма купа на България по волейбол

Пловдивският тим очаквано надви Славия

Шампионът на България Марица Пловдив се класира за финал в турнира за Купата на България. Маричанки надиграха с 3:0 (25:18, 25:20, 25:18) Славия във втория полуфинал от турнира в зала "Христо Ботев" в София и утре ще гонят осмата си Купа на България.

Марица стартира добре двубоя и поведе със 7:3, след което шампионките увеличиха преднината си при 16:12. След успешна атака на Боряна Ангелова пловдивчанки затвориха първия гейм с 25:18.

Във втория гейм маричанки поведоха с 6:2 с два аса на Мария Кривошийска. След 20:19 Марица даде само точка на своя съперник и поведе с 2:0 гейма. В третата част "жълто-сините" поведоха с 6:2. Стигна се до 16:11, а Марица се класира за финала след 25:18 и ще защитава трофея си от миналия сезон.

За Марица най-резултатна стана Мария Кривошийска с 21 точки, сред които 7 аса. Добрина Христоскова добави 8, а със 7 се отличи Ива Дудова. За Славия най-резултатна стана Ирена Мишонова с 8 точки.

Утре маричанки ще срещнат във финала тима на ЦСКА, който в първия полуфинал днес победи Казанлък Волей с 3:0 гейма. Двубоят за трофея ще се играе от 16:00 в зала "Васил Левски" в Пазарджик, а входът за финалната среща е свободен.