Валенсия се спъна с Алмерия и вече е далеч от Европа (ВИДЕО)

"Прилепите" с 2:2, което ги остави на 12-то място в класирането

Валенсия и Алмерия сложиха край на 18-ия кръг в Ла Лига с невероятен мач на „Местая“, завършил 2:2. Зрелището предложи много емоции, интересни моменти и голове. Точни за „прилепите“ бяха Джъстин Клуйверт и Хосе Гая, докато Чуми и Франсиско Портийо направиха така, че Алмерия да си тръгне с точка, благодарение на която тимът вече заема 14-ото място в Ла Лига с 19 точки. Тимът на Дженаро Гатузо пък е на 12-а позиция във временното класиране с точка повече.

Срещата започна по-добре за Валенсия, като в 5-ата минута Джъстин Клуйверт се втурна в наказателното поле, където засече една топка към долния ляв ъгъл, но Фернандо Мартинес се хвърли и спаси, а секунди по-късно удар на Единсон Кавани мина встрани от вратата.

Гостите от Алмерия имаха добър шанс за гол в 40-ата минута, когато перфектно центриране в наказателното поле намери Ел Билал Туре, чийто удар с глава обаче мина над вратата.

Така се стигна до 42-ата минута, когато Габриел Паулища игра с ръка в наказателното поле и бе отсъдена дузпа. С найното изпълнение се нагърби Ларжи Рамазани, който обаче нацели левия страничен стълб.

След почивката головете заваляха. В 48-ата Андре Алмейда центрира в наказателното поле, където Клуйверт изпревари защитата на Алмерия и с удар отблизо прати топката в мрежата.

Радостта на домакините продължи 6 минути, тъй като Алмерия изравни бързо, след като Лукас Робертоне центрира хубаво от корнер, намирайки Чуми, който с глава порази вратата на „прилепите“ в 54-ата минута.

Четири минути по-късно съдията Хил Мансано отсъди дузпа за нарушение на Хубуланг Мендес, но след преразглеждане с ВАР, стана ясно, че действията на футболиста на Алмерия са чисти и дузпа нямаше.

Валенсия отново стигна до аванс в резултата, като това се случи в 65-ата минута! Хосе Гая бе на точното място в точното време, за да вкара при добавката, дошла след удар на Клуйверт, спасен от вратаря на гостите.

Алмерия намери сили в себе си и успя отново да изравни. Голът падна след грешка в защитата на Валенсия, която даде шанс на дебнещия Франсиско Портийо да стигне до топката и отблизо да я прати в мрежата – 2:2.

Осем минути преди края на редовното време стражът на гостите спаси брилянтно удар на Дженк Озкакар, запазвайки резултата равен.

Битката на „Местая“ продължи да бъде за всяка педя терен, като в края и двата отбора можеха да стигнат до трети гол. Това не се случи и така невероятният мач завърши без победител.

Мениджърът на Уест Хям: Трябваше да поведем с два или три гола