Зрелищно 3:3 в Ботевград: Балкан и дублиращия тим на ЦСКА не се победиха (ВИДЕО)

Двата тима врътнаха реми

ФК „ Балкан” и ЦСКА II завършиха 3:3 в приятелската среща, играна на помощното игрище в Ботевград. Под непрестанен снеговалеж двата тима си поделиха по едно полувреме.

Първото беше за ботевградчани, които започнаха силно и юношата на „Балкан” Николай Миков беше повален в наказателното поле от Илиян Илиев от гостите и главния съдия отсъди дузпа, която.  Здравко Атанасов не сгреши от бялата точка още в 15-тата откри резултата за 1:0. Емил Колев удвои в 17-тата при неразбирателство между вратаря и защитата на гостите. По-късно  Калоян Бонев пропусна да направи класически резултат. В последната минута на полувремето Александър Николов от младите армейци намали на 2:1.

Втората част започна с много промени и в двата тима. Футболистите на Стамен Белчев започнаха по активно и логично изравниха резултата в 57-мата минута. Тогава Венцислав Христов извежда Георги Чорбаджийски и той на празна врата изравнява – 2:2. В 66-та минута Илиев от гостите проби отдясно, центрира в наказателното поле на домакините и Георги Димитров с крак, изпреварвайки вратаря на „Балкан” Слави Матин, покачи на 2:3. В 88-ма минута след груба грешка на вратаря и защитата на гостите Виктор Атанасов изравни за 3:3.

След мача старши треньорът на ЦСКА ІІ Стамен Белчев сподели: „Стана добър мач. Успяхме да завършим наравно 3:3 срещу един много добър отбор, какъвто е „Балкан” Ботевград. Има какво да се желае в играта на нашите млади футболисти. Надявам се допуснатите грешки да бъдат изчистени до подновяване на първенството. Следващият ни контролен мач ще бъде в сряда в град Съединение срещу местния „Гигант”.