РАЗГРОМ: ЦСКА отнесе Берое с 28 точки разлика

Старозагорци записаха трета поредна загуба в НБЛ

ЦСКА победи Берое като домакин в мач от 18-ия кръг на НБЛ с резултат 96:68. „Червените“ бяха по-силни от началото на мача и водиха през цялата му продължителност, за да се поздравят с успеха. Те вече имат 9 победи и 7 загуби, а Спартак Плевен е с 9-8 и двата отбора са веднага след челната тройка на класирането. Старозагорци пък претърпяха трета поредна загуба и са седми с актив 7-10. В следващия кръг ЦСКА гостува на Черноморец, а Берое посреща Левски.

Домакините бяха по-силни още от първите атаки и бързо започнаха да трупат аванс, който стана двуцифрен преди края на първата част, която приключи при 28:18. Комфортната преднина на ЦСКА се задържа и през цялата втора десетка, като се увеличи още и се стигна до 48:34 на почивката.

Берое задържа статуквото и не позволи по-голямо откъсване на съперника си до средата на третата четвърт, но „червените“ я завършиха със серия от 16:5, с която направиха аванса си цели 20 точки. Последните десет минути се развиха по сходен начин и крайната разлика стана разгромна.

Петима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив, като с 25 точки и 8 борби се отличи Мартин Сотиров, а с по 16 точки и 6 борби завършиха Алекс Симеонов и Брандън Йънг (7 асистенции).

За Берое Дариъс Хол наниза 26 точки, 12 добави Роберт Георгиев, а по 11 – Александър Тодорович и Кейси Барлоу.