Байерн смачка Майнц за едно полувреме в мач за Купата (ВИДЕО)

Баварците стигнаха до успех с 4:0

Байерн Мюнхен се наложи над Майнц с 4:0 като гост в осминафинален мач за Купата на Германия. Това е първата победа за баварците за 2023 година, след като влязоха в двубоя на гърба на три равенства в Бундеслигата. Три от попадения за Байерн бяха вкарани през първото полувреме, а реализаторите бяха Ерик Максим Чупо-Мотинг, Джамал Мусиала и Лерой Сане, а Алфонсо Дейвис също отбеляза в края на двубоя. Дебют за баварците направи новото попълнение Жоао Кансело.

Натискът за Байерн Мюнхен започна още с първия съдийски сигнал и логичното се случи в 17-ата минута. Кансело центрира отдясно в наказателното поле на Майнц, където Чупо-Мотинг се оказа най-съобразителен и прати топката в мрежата.

Баварците продължиха да са по-активните Томас Мюлер комбинира с Джамал Мусиала, който овладя и прати топката неспасяемо за втори път във вратата, пазена от Фин Дамен, в 30-ата минута.

Чупо-Мотинг подаде на крак за Лерой Сане, който стреля директно с едно докосване в долния ляв ъгъл, за да покачи аванса на Байерн Мюнхен на 3:0 още в 44-ата минута на двубоя.

Второто полувреме отново мина под инициативата на Байерн Мюнхен. В 53-ата минута Томас Мюлер стреля от близко разстояние, но ударът му бе блокиран от бранител на Майнц.

Кимих центрира в наказателното поле в 83-ата минута, а там Алфонсо Дейвис се извиси над всички и прати с глава за четвърти път топката във вратата на Дамен, с което оформи и крайният резултат.

Александер Хак получи втори жълт и респективно червен картон в 87-ата минута, а Майнц трябваше да доиграе срещата с човек по-малко на терена.