Барса се затрудни с Бетис, но победи и дръпна на върха пред Реал (ВИДЕО)

Каталунците стигнаха до успех с 2:1 като гости

Барселона постигна труден успех с 2:1 над Бетис в двубой от 17-ия кръг на Ла Лига. Така отборът на Шави вече е с 50 точки на върха във временното класиране, на 8 пред Реал Мадрид, който е с мач по-малко. Бетис е шести с 31.

Първото добро положение в мача бе на сметката на Бетис и дойде в десетата минута. Луис Енрике стреля от добра позиция в наказателното поле, но ударът му бе блокиран.

В 19-ата минута Педри се озова на сам срещу вратаря след хубав пробив, нагласи си топката за удар, но стражът се хвърли смело и отрази.

Четвърт час по-късно попадение на Рафиня не бе признато заради засада.

В 40-ата минута Гави нанесе много опасен удар, който обаче бе блокиран от противников защитник.

Педри можеше да даде аванс на каталунците пет минути след старта на второто полувреме. Халфът нанесе хубав удар от добра позиция в левия ъгъл, но вратарят спаси.

Барса все пак поведе в 65-ата минута. Френки де Йонг изпълни бързо пряк свободен удар, пусна към Алехандро Балде, който показа отличен поглед върху играта и намери Рафиня, а бразилецът на празна врата се разписа.

Роберт Левандовски удвои аванса на Барселона в 80-ата минута. След корнер Роналд Араухо свали топката към полския голаджия, а той с ювелирно изпълнение се разписа за 2:0.

Пет минути по-късно Бетис успя да върне едно попадение. След центриране отдясно Жул Кунде направи опит да изчисти топката, но той бе доста нескопосан и френският бранител заби с глава топката в собствената си врата.

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)