В Пловдив: Локомотив би Марица в последната си контрола (ВИДЕО)

Късен гол на Педриньо донесе успеха с 2:1

Елитният Локомотив (Пловдив) надигра втородивизионния Марица (Пловдив) с 2:1 в последната си контрола преди подновяването на сезона.

Срещата се игра на клубния стадион на "черно-белите" в парк "Лаута". Веселин Марчев откри за гостите през първата част, а Мартин Паскалев изравни преди почивката. В края на двубоя Локомотив стигна до успеха с гол на Педриньо.

В 12-ата минута Ерик Сорга беше изведен на добра позиция в наказателното поле на Марица след взаимодействие с Димитър Илиев, но естонският нападател бе затворен от защитник на гостите и завършващият му удар излезе в аут.

В 21-ата минута Димитър Илиев стреля точно от около 25 метра, но Илия Николов улови.

Две минути по-късно Марица поведе в резултата. Веселин Марчев бе изведен сам срещу Илко Пиргов и бившият играч на Локомотив преодоля елегантно вратаря на домакините с изстрел по земя за 1:0.

Малко след това защитата на „черно-белите“ отново увисна при контраатака на Марица и Станислав Маламов се озова на изгодна позиция сам срещу Пиргов, но халфът се засуети и не успя да нанесе удар.

Футболистите на старши треньора Николай Димитров продължиха да бъдат опасни в нападение и в 30-ата минута шут на Петър Атанасов бе спасен от Илко Пиргов след добре разгърната атака по левия фланг.

Последваха три положения пред вратата на Марица. Първо, опасен удар на Денислав Александров по диагонала бе спасен от Илия Николов, а след последвалия корнер Димитър Илиев стреля фалцово от границата на наказателното поле, но топката мина встрани от целта. Малко след това и Йосип Томашевич пробва късмета си с изстрел от дистанция, но отново неточно.

Натискът на домакините все пак даде резултат и в 38-ата минута играчите на Александър Томаш изравниха. Бабакар Дион центрира отдясно в наказателното поле на „жълто-сините“, където Мартин Паскалев бе оставен непокрит и засече с глава в мрежата на Николов за 1:1. При този резултат дойде и почивката.

Втората част протече на по-бавни обороти и не предложи толкова интересни ситуации пред двете врати.

Локомотив обаче успя да стигне до победата с гол на Педриньо в 87-ата минута, когато бразилецът засече отлично от въздуха центриране на Ивайло Димитров отляво и по този начин донесе успеха на своя тим.

Това бе последна проверка и за двата тима преди подновяването на сезона. В първия си двубой от пролетния дял на шампионата в Първа лига Локомотив приема Ботев (Враца), докато Марица стартира кампанията във Втора лига с домакинство на Спартак (Плевен).

Стартов състав на Локомотив: Илко Пиргов, Матеус Силва, Милош Петрович, Мартин Паскалев, Йосип Томашевич, Петър Витанов, Христо Иванов, Денислав Александров, Бабакар Дион, Димитър Илиев, Ерик Сорга;

Стартов състав на Марица: Илия Николов, Димитър Аврамов, Йордан Пейчинов, Мартин Газиев, Соломон Джеймс, Христиан Димитров, Ифеани Дейвид, Веселин Марчев, Петър Атанасов, Станислав Маламов, Валери Домовчийски.

НКП обяви, че ще има шествие преди дербито с ЦСКА

Двубоят на "Васил Левски" е от 16:15ч. в събота

БПФЛ благодари на депутатите за визите на чужденците

С промените се слага край на бавната процедура по издаване на работни визи на футболисти извън ЕС

Звездите на България и Етър сътвориха шоу с 8 гола на "Ивайло"

Сборният отбор на Краси Балъков отстъпи пред водените от Стоичков легенди

Димитър Шалъфов: Стадион "Георги Аспарухов" не може да бъде отдаден на концесия

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"