Берое загря за ЦСКА с 0:0 срещу Янтра

Старозагорци не можаха да спечелят последната си контрола

„Берое“ и „Янтра“ (Габрово) не си отбелязаха гол в контролна среща помежду си, която се игра днес в Стара Загора и приключи при резултат 0:0.

Това бе последна проверка за старозагорци преди подновяването на шампионата.

Първата опасност в мача бе в 16-ата минута пред вратата на Берое. Петър Казаков стреля от пряк свободен удар, но Иван Караджов успя да се намеси и да спаси. След това отбитата топка попадна в Георги Недков, който стреля, но Караджов отново се намеси и изби в корнер.

В 36-ата минута се получи голямо разбъркване в наказателното поле на Янтра, но Добромир Бонев се намеси и изчисти топката.

Три минути по-късно Божидар Пенчев отне топката и подаде на Вини Трибуле, който стреля от границата на наказателното поле на Янтра, но изключително неточно в аут.

Янтра имаше добра възможност да вкара гол в 41-ата минута, когато Тодор Чаворски финтира няколко играчи на съперника в наказателното поле на Берое, но вместо да стреля подаде към Тони Иванов, а той стреля много слабо и подари топката в ръцете на Иван Караджов.

Пред Тони Иванов се откри нова добра възможност в 43-ата минута, но ударът му бе много неточен в аут.

През второто полувреме Берое доминираше, но трудно стигна до добри възможности пред вратата на Янтра. В 63-ата минута Уерди Мара центрира в наказателното поле на Янта, където Бубакар Траоре стреля, но ударът му бе блокиран. След това топката попадна в Георги Динков, но и неговият удар бе блокиран, а след това същото се случи и с шута на Вини Трибуле.

Бубакар Траоре пробва удар от дистанция в 71-ата минута, но встрани от вратата на Янтра.

Така в крайна сметка генералната репетиция на Берое за пролетния дял на шампионата приключи без попадения.

При подновяването на първенството тимът ще приеме ЦСКА на 12 февруари (неделя) от 14:15 часа.

Янтра ще поднови сезона с домакинство на втория тим на ЦСКА 1948 на 11 февруари (събота) от 14:00 часа.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Берое: Иван Караджов, Георги Динков, Макс Челич, Симеон Мечев, Божидар Пенчев, Серкан Юсеин, Спас Георгиев, Вини Трибуле, Калоян Кръстев, Педро Енрике, Сана Гомес (Йоан Бауренски, Тонислав Йорданов, Денислав Станчев, Уерди Мара, Бубакар Траоре, Атанас Йорданов, Васил Василев и Дамян Йорданов);

Янтра: Християн Василев, Петър Р. Иванов, Константин Иванов, Михаил Минков, Георги Върбанов, Петър Казаков, Ивайло Михайлов, Георги Недков, Тони Иванов, Добромир Бонев, Тодор Чаворски.

Бусато: Дербито е приоритет