Атлетик (Билбао) доближи Европа след разгром

Атлетик Билбао разгроми Кадис с 4:1 на „Сан Мамес“ в среща от 20-ия кръг на Ла Лига. По този начин баските се изкачват до седмото място във временното класиране с актив от 29 точки, докато андалусийци са остават в зоната на изпадащите, на 18-а позиция с 19.

Двубоят започна по мечтан начин за баските „лъвове“ и след едва 10 минути игра момчетата на Ернесто Валверде излязоха напред в резултата. Удар на Оян Сансет се отклони коварно, заблуди Херемиас Ледесма и влетя в мрежата му.

Само десет минути след това Атлетик си върна аванса. Раул Гарсия намери Оян Сансет, той стреля от близка дистанция в долния десен ъгъл и с второто си попадение в мача изведе своя тим напред в резултата.

В 44-ата минута Атлетик сложи край на интригата в двубоя. Икер Муниаин центрира от свободен удар, намери Йерар Алварес, който се освободи от пазача си и с глава от точката за дузпата реализира за 3:1.

В 57-ата минута домакините останаха с човек по-малко. Юри Берчиче не прецени добре намесата си и получи втори жълт и респективно червен картон.

Това не попречи на Атлетик да намери мрежата на Кадис за четвърти път. Нико Уилиямс проби мощно по крилото при светкавична контраатака, пусна към Оян Сансет, а той хладнокръвно реализира своя хеттрик и оформи крайното 4:1.