На „Армията“: ЦСКА представи отбора с победа (ВИДЕО)

Назон вкара страхотен гол за 2:1 над Пирин

ЦСКА спечели с 2:1 последната си контрола от зимната подготовка.

„Червените“ представиха отбора с победа над Пирин (Благоевград) на стадион „Българска армия“, а точни бяха Брадли де Нойер (35) преди почивката и Дюкенс Назон (65), който вкара страхотен гол след нея.

Малко преди края пък новото попълнение на „орлетата“ Владимир Медвед (82) оформи крайния резултат, след като се появи като резерва.

Така „армейците“ завършиха проверките с баланс от 2 победи, 3 ремита и 2 поражения. Идната неделя те гостуват на Берое в Стара Загора за първия си двубой от пролетния дял на футболното ни първенство.

През първото полувреме червените бяха по-добрият отбор на терена и още в седмата минута Брадли де Нойер се включи в атаката и центрира в наказателното поле, а топката достигна до Жираир Шагоян, който майсторски намери Маурисио Гарсес. Бразилският стрелец, който през този полусезон ще носи номер 10 на гърба си, обаче не успя да се разпише от няколко метра, останал сам срещу противниковия вратар. В 20-ата минута Юрген Матай засече с глава центриране от корнер, но топката прелетя на сантиметри от целта. Пред капитана на ЦСКА се откри нов шанс девет минути по-късно, когато отново бе намерен с центриране в наказателното поле. Нидерландецът се опита да стреля с глава от трудна позиция, но ударът му не бе достатъчно добър, за да се стигне до гол. В 35-ата минута все пак логичното се случи и Брадли де Нойер прати топката в мрежата на Ковальов. Станислав Шопов получи подаване от Вион и нанесе техничен изстрел, който бе избит от стража, но топката попадна в Брадли де Нойер, който от близка дистанция мрати топката в мрежата и откри резултата в проверката.

През втората част старши треньорът Саша Илич пусна съвсем различна единайсеторка и по този начин отново даде шанс за изява на почти всички налични футболисти. Междувременно над терена заваля ситен сняг, който в комбинация с минусовите температури допълнително затрудни двата състава. Въпреки тежките атмосферни условия, армейците продължиха да контролират събитията на терена и да търсят още попадения и в 65-ата минута Дюкенс Назон направи страхотна самостоятелна акция и удвои резултата с красиво попадение. Малко след това Лазар Туфегджич пропусна да направи резултата класически от чиста позиция. Десет минути преди края Тобиас Хайнц бе повален в наказателното поле на гостите, но съдията прецени, че няма достатъчно основание да посочи бялата точка. Ведната след това Пирин успя да стигне до почетно попадение, дело на Владимир Медвед. До края червените продължиха да атакуват, но до по-сериозни опасности пред противниковата врата не се стигна и в крайна сметка ЦСКА заслужено се поздрави с победа 2:1 над Пирин (Благоевград).

ЦСКА - Пирин 2:1
1:0 Де Нойер (35)
2:0 Назон (65)
2:1 Медвед (82)

СТАТОВИ СЪСТАВИ:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 10. Маурисио Гарсес, 2. Юрген Матай (к), 6. Християн Петров, 21. Амос Юга, 5. Брадли де Нойер, 8. Станислав Шопов, 15. Тибо Вион, 23. Жираир Шагоян, 26. Марселино Кареасо, 28. Браян Морено;

Резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 3. Жеферсон Телес, 4. Менно Кох, 7. Джонатан Линдсет, 9. Дюкенс Назон, 11. Лазар Туфегджич, 13. Галин Минков, 14. Тобиас Хайнц, 16. Асен Дончев, 17. Бисмарк Чарлс, 19. Иван Турицов, 20. Радослав Живков, 22. Енес Махмутович, 30. Дауда Бамба;

Треньор: Саша Илич;

ПИРИН: 12. Максим Ковальов, 19. Вячеслав Велев, 38. Александър Дюлгеров, 14. Кондраков, 45. Христофор Хубчев, 17. Илкер Будинов, 31. Станоев, 13. Тонев, 73. Бенгюзов, 26. Иван Тасев, 8. Дмитро Семенив.