В Мароко: Рекордьорът Реал отново на финал (ВИДЕО)

„Белия балет“ ще спори за 5-а титла от Световното клубно

Европейският шампион Реал (Мадрид) ще играе за пети път в своята история във финала на Световното клубно първенство.

Това стана факт, след като испанският гранд победи египетския Ал Ахли с 4:1 във втория полуфинал на турнира, игран в Рабат.

Тази година надпреварата на ФИФА се провежда в Мароко, а Реал е рекордьор по отличия в нея с 4 трофея.

До момента столичани нямат нито един загубен финал от това състезание, а участието в тазгодишния бе подпечатано с 2 гола за 4 минути и с още 2 за 6 в добавеното време.

Попаденията паднаха в края на първото и в началото на второто полувреме, след като Винсиус откри в 42-рата със своя гол №50 за Реал във всички турнири, а Феде Валверде (46) удвои веднага след почивката.

За Ал Ахли точен от дузпа в 65-ата минута бе Тахер Маалул, докато малко преди края Лука Модрич пропусна наказателен удар за „Белия балет“. Бразилецът Родриго направи резултата 3:1 в 92-рата минута, а резервата Серхио Арбиас оформи крайното 4:1 в 98-ата минута на срещата.

След нея "Кралския клуб" си осигури спор за световната титла със саудитския Ал Хилал, който отстрани бразилския гранд Фламенго след 3:2 и също се класира за финала, насрочен за събота от 21:00 часа в столицата Рабат.

„Белите“ откриха резултата на стадион „Принц Мулай Абделах“ в 42-ата минута след груба грешка на бранител на Ал Ахли, който сбърка при върнатата към него топка. От това се възползва Винисиус, който излезе очи в очи със стража с Ел Шенави и с прехвърлящ удар откри резултата. Това бе попадение №50 за бразилеца с фланелката на Кралския клуб.

По-малко от минута след началото на втората част възпитаниците на Карло Анчелоти удвоиха преднината си. Лука Модрич изведе Родриго зад отбраната на гостите, нападателят на Реал стеля, вратарят Ел Шенави изби, топката попадна в краката на Федерико Валверде, който финтира двама противнико футболисти и с изстрел от близка дистаниця направи резултата 2:0 в полза на шампиона на Испания.

След малко повече от час игра египтяните намалиха пасива си от дузпа, отсъдена за нарушение на Камавинга срещу Ал Шахат в наказателното поле на Реал. Зад топката застана Маалул, който разпечата вратата на Андрий Лунин.

Пет минути преди края на редовното време Лука Модрич пропусна да се разпише от дупза, а Родриго оформи крайният резултат 3:1 в последните секунди на мача.

В добавеното време играчите на Реал се развихриха. Родриго направи 3:1 във втората мин от добавеното време. 21-годишният талант на "белия балет" Серхио Арибас оформи крайния резултат в 98-ата минута с първото си докосване до топката, след като се появи секунди преди това на терена.

Египетският клуб имаше няколко добри ситуации, но липсата на класа у футболистите на Ал Ахли си каза думата и те не съумяха да реализират, така че в крайна сметка отпаднаха от надпреварата.

Ал Ахли – Реал (Мадрид) 1:4
0:1 Винисиус (42)
0:2 Валверде (47)
1:2 Маалул (65, дузпа)

1:3 Родриго (90+2)
1:4 Серхио Арибас (90+8)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Реал (Мадрид): Лунин, Начо, Алаба, Рюдигер, Камавинга, Чуамени, Кроос, Модрич, Валверде, Родриго, Винисиус;

Ал Ахли: Ел Шенави, Маалул, Абделмонем, Махмуд, Хани, Диенг, Афша, Ал Солая, Ал Шахат, Абделкадер, Шериф;